Gdy mamy do czynienia z nowymi produktami bazującymi na szkicach lub rysunkach poglądowych oraz podstawowych rozmiarach i obrazach ukazujących kolorystykę elementów można przygotować wizualizacje mebli o fotograficznej jakości. Zanim zostanie wyprodukowany wzór konkretnego mebla możliwe jest obejrzenie go na wizualizacji lub w formie animacji z każdej możliwej strony, w dowolnej odmianie barwnej czy materiałowej. W razie potrzeby komplet mebli zrobiony w formie graficznej można zaprezentować w wirtualnym, odpowiednio zaprojektowanym do danego zestawu mebli lokalu.
Wizualizacje kolekcji mebli w gotowych pomieszczeniach zwykle projektowane są według zamysłu firmy zleceniobiorczej i na bazie dostarczonych sugestii, rekomendacji lub wytycznych.
Wizualizacje mebli oraz wnętrz mogą posłużyć do produktowych promocji w internecie, do druku w branżowej gazecie produktowej lub występować w animacjach reklamowych.
Jak wygląda proces zamówienia i produkcji wizualizacji?
Początkowym etapem jest kontakt z firmą w celu określenia rozmiaru zamówienia oraz wyceny. Następnie trzeba dostarczyć niezbędne materiały.
Do wykonania wizualizacji konieczne są:
– rysunki brył z podanymi wymiarami
– określenie materiału, z którego meble będą zrobione- określenie kolorystyki mebli
– określenie dodatków takich jak ozdoby, uchwyty, rodzaj szyb
Następnie klient dostaje do wglądu wizualizacje wstępne oraz informuje firmę o ewentualnych zmianach.
Ostatecznym etapem jest otrzymanie końcowych ujęć z wprowadzonymi zmianami i uiszczenie opłaty.
Główne różnice między wizualizacją a gotowym wnętrzem
Przede wszystkim różnice dotyczące gotowego wnętrza i jego wizualizacji opierają się na oprawie kolorystycznej ścian, podłóg, mebli i tak dalej. Realne, rzeczywiste wnętrza ogólnie nie mają aż tak nasyconych, intensywnych barw i zwykle są one ciemniejsze. Wynika to z tego, że dojdzie do tego ich naturalne oświetlenie.
Warto mieć na uwadze, iż wygląd wizualizacji może być zróżnicowany na różnych sprzętach komputerowych i wydrukach, dlatego też kolory będą za każdym razem będą trochę inne niż w wizualizacji.
Zróżnicowania są też powiązane z drobnymi poprawkami przeprowadzanymi podczas prac wykończeniowych, ostatnich szlifów – nie za każdym razem technicznie otrzymać identyczne efekty. Widać to w głównej mierze w teksturze materiałów wykończeniowych oraz w elementach meblowych. Warto też pamiętać o tym, że wiele zleceniodawców dokonuje zmian na własną rękę, poprzez kupowanie tańszych materiałów czy mebli, co automatycznie ma wpływ na zróżnicowaną prezencję wnętrza. Efekt ostateczny może być wtedy bardzo różny w porównaniu do obrazu z wizualizacji. Jeśli zależy ci na tym, aby finalny efekt było jak najbardziej podobny do obrazu z wizualizacji, zastanów się nad skorzystaniem z usług nadzoru autorskiego w biurze projektowym.
Chcesz poznać detale odnośnie wizualizowania wnętrz? Polecamy obejrzeć najnowsze projekty wizualizacji mebli oraz aranżacji wnętrz na stronie naszego partnera: The Frame.