Deski drewniane czy panele?

Wykończenie podłogi to poważna decyzja. Jest to powierzchnia intensywnie użytkowana każdego dnia. Warto zatem z myślą o przyszłości zdecydować się na jak najbardziej trwałe i solidne rozwiązania. Można postawić na tańsze panele podłogowe, ale zazwyczaj po dwóch czy trzech latach trzeba je od nowa wymieniać. Nie dość, że jest to dodatkowy koszt, to jeszcze cały remont jest dość uciążliwy. Lepiej zatem od razu zainwestować w solidne rozwiązania, dzięki którym zapewnimy sobie doskonałą jakość pod każdym względem i nie będziemy się martwić wymianą podłogi.

2

Przede wszystkim warto zauważyć, że nawet najlepsze panele nigdy nie zastąpią nam prawdziwej drewnianej podłogi. Lepiej więc wydać więcej, ale mieć do czynienia z trwałym wykończeniem. Po takiej drewnianej podłodze zupełnie inaczej się chodzi, zapewnia większy komfort, dobrą izolację termiczną, a przy okazji także świetnie się prezentuje. Oczywiście należy o nią dbać w odpowiedni sposób i dobrze ją położyć, by poszczególne elementy nie rozchodziły się na boki. Trzeba więc jeszcze zainwestować w solidnego fachowca, który rzeczywiście z taką podłogą sobie poradzi. Warto jednak postawić na prawdziwe drewno, by wykończyć swoje wnętrza, a na pewno będziemy zadowoleni z osiągniętych w ten sposób efektów.

Jeśli jednak decydujemy się na panele, to warto wybierać przynajmniej takie, jakie posiadają klasę jakości AC4. W ten sposób można zapewnić sobie już lepszą jakość i większą odporność na ścieranie powierzchni. Dodatkowo należy wykorzystywać do czyszczenia delikatne preparaty, jakie przeznaczone są do takich powierzchni. W ten sposób przedłużamy życie swojej podłodze. Zniwelować należy także ryzyko uszkodzenia. Głównie chodzi o krzesła, zwłaszcza obrotowe, a także szafki na kółkach i tym podobne meble, jakie mogą rysować podłogę. Można pod nimi położyć dywan, by zminimalizować ryzyko w tym zakresie, a przy okazji będzie to ciekawe urozmaicenie estetyczne, więc warto mieć to wszystko na uwadze w takim momencie, a wiele będziemy mogli dzięki temu zyskać. O swoją podłogę warto dbać, by jak najdłużej cieszyć się jej pięknem.