Urządzamy nowoczesną kuchnię

Kuchnia tradycyjna czy nowoczesna? Oto jest pytanie. Między tymi dwiema opcjami mamy jednak jeszcze wiele innych, więc może to być spory problem, by dokonać właściwego wyboru. Na pewno głównym kryterium powinien być nasz własny gust i upodobania, a także funkcjonalność, jaka w kuchni nabiera szczególnego znaczenia, więc koniecznie trzeba o tym pamiętać. Dzisiaj dominuje styl nowoczesny, minimalistyczny i dość surowy. Wiele osób decyduje się właśnie na taki sposób aranżacji swoich wnętrz. Kuchnia staje się zatem znacznie bardziej ciekawa i bardziej wyzwolona, jeśli chodzi o formę.

3

Obecnie nie decydujemy się na takie proste rozwiązania jak szafki dolne i górne. Zazwyczaj wybieramy w części kuchni szafki stojące czy nawet podwieszane, co jest jeszcze praktyczniejszym rozwiązaniem, a w innej części umieszczamy komfortową zabudowę, w której mieszczą się sprzęty i szafki na różne wyposażenie. Nad szafkami dolnymi nie wieszamy górnych, przynajmniej nie w taki sposób jak kiedyś. Można tutaj wybrać niewielką poziomą szafkę, otwieraną do góry, powiesić jaką półkę, ale głównie w tej sferze skupiamy się na dekoracjach. W tym zakresie modny stał się tak zwany lacobel, a więc kolorowe szkło. Można wybrać jednobarwną opcję albo jakiś motyw, który do kuchni będzie najbardziej pasował.

Jeśli z kolei chodzi o modne kolory, to styl nowoczesny skupia się głównie na wysokim połysku. Jedni decydują się na biel, biel z czernią, a inni na bardziej odważne kolory. Paleta barw jest dość duża, więc można zdecydować się na taką wersję kolorystyczną, jaka nam najbardziej odpowiada. Dzisiaj każdy może urządzić swoją nowoczesną kuchnię w taki sposób, by czuć się w niej komfortowo i funkcjonalnie. Mamy do wykorzystania wiele praktycznych rozwiązań, wyposażenia szafek, dzięki czemu wykorzystamy każdy zakamarek, a wyciąganie produktów czy garnków i naczyń będzie proste i wygodne. Inspiracji można szukać w Internecie, a także w czasopismach drukowanych, jakie skupiają się na tematyce wnętrz. Wiele z takich rozwiązań można zmodyfikować i przenieść do własnych wnętrz, uzyskując doskonałe efekty.