Trendy w kuchni – jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu

Stylowa i funkcjonalna kuchnia to marzenie wielu właścicieli mieszkań i domów. Przestrzeń, która jest tak istotną i integralną częścią domu musi być przecież nie tylko praktyczna, ale i estetyczna oraz pasować do wystroju i klimatu pozostałych części domu. Przez wiele lat zaniedbywana, kuchnia stanowi dziś jeden z ważniejszych punktów skupienia wszystkich projektantów wnętrz, a magazyny dekoratorskie nieustannie podkreślają coraz to nowsze trendy odnośnie wystroju kuchni. Bez względu na to, czy urządzasz kuchnię samodzielnie, czy też z pomocą projektanta wnętrz, warto wiedzieć o podstawowych trendach panujących w najmodniejszych kuchennych projektach. Jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu?

Meble kuchenne na miarę potrzeb

To pierwszy i najważniejszy element wyposażenia kuchni oraz miejsce, w którym aranżacja całej przestrzeni może pójść w bardzo dobrą lub bardzo złą stronę. Wybór mebli kuchennych nie jest prosty, gdyż różnorodność modnych dziś stylów umeblowania naprawdę przytłacza. Chcąc stworzyć nowoczesną kuchnię pamiętaj przede wszystkim o funkcjonalności. Meble mogą być białe lub czarne, a blaty metaliczne lub marmurowe. To, co musisz wziąć pod uwagę to atmosfera, jaka panuje zazwyczaj w twojej kuchni. Czy twój pies będzie nieustannie opierał się o szafki próbując ściągnąć coś z blatu kuchennego? Czy dzieci będą rozlewały soczki i barwiące produkty nieumyślnie niszcząc wszystkie powierzchnie? Jedno jest pewne – dziś nikt nie stawia już na retro-drewniane meble kuchenne, które są niepraktyczne i zdecydowanie nie wpisują się w ideę kuchni nowoczesnej. Metal i styl industrialny są zdecydowanie na tak.

Jak dobrać meble, jeśli kuchnia nie daje dużego pola do popisu? Spokojnie. Pamiętaj, że istnieje usługa tak perfekcyjna jak meble na wymiar. Ich zaletą jest to, że samodzielnie zdecydować o ilości szafek i szuflad, ich układzie czy nawet tym ile przestrzeni w twojej kuchni zajmą! To idealny sposób na sprawienie, by nowa kuchnia nie była tylko kopią modnej kuchni z magazynu wnętrzarskiego, ale przede wszystkim przestrzenią którą lubisz i doceniasz. 

 

meble kuchenne na zamówienie bydgoszcz

 

Stylowe dodatki

Płytki, jednolita farba, a może któraś z nowoczesnych farb kredowych bądź magnetycznych? Kuchnia to nie tylko meble i AGD, ale i cały szereg akcesoriów i dodatków które łączą całość w jednolitą i urzekającą przestrzeń. Wybierając kolory ścian postaw na kontrast w stosunku do wybranych mebli – zbyt biała kuchnia wygląda sterylnie, zbyt ciemna niezbyt zachęca do spożywania posiłków. Białe meble, stalowe elementy, szare ściany i dodatki w postaci świeżych ziół, metalowych półek oraz ściany pomalowanej magnetyczną farbą sprawią, że kuchnia stanie się jednym z najbardziej praktycznych, funkcjonalnych i nowoczesnych przestrzeni w twoim domu. Po co martwić się trendami, które szybko przemijają? Wspomniane tu kombinacje panują w modzie wnętrzarskiej już od dawna i ani myślą ją opuścić. To po prostu dobre rozwiązania, które sprawdzą się także w twojej kuchni.