Obrazy drukowane na płótnie alternatywa dla tradycyjnych plakatów i obrazów

Chcąc ozdobić wolną przestrzeń na ścianie możemy zdecydować się na zakup plakatu bądź też obrazu. Niektórzy jednak chcąc postawić na coś innego niż klasyczne plakaty, które są obecnie bardzo popularne i często spotykane w wielu domach, decyduje się na zakup obrazu. Niestety kupno prawdziwego obrazu wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo wysokich kosztów, na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. W związku z tym warto zainteresować się obrazami drukowanymi na płótnie, które przypomina prawdziwe płótno malarskie. Co warto wiedzieć o obrazach drukowanych na płótnie i kiedy zdecydować się na to rozwiązanie?

Czym są obrazy drukowane na płótnie?

obrazy drukowane na płótnieObrazy drukowane na płótnie mogą być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych obrazów jednocześnie sprawiając, że nadruk będzie wyglądało bardzo naturalnie i realistyczne. Obrazy drukowane na płótnie cechują się wysoką jakością, głębokością kolorów, ostrością co sprawia wrażenie wyjątkowo dobrze wykonanego obrazu. Obrazy drukowane na płótnie są również pokryte specjalistycznymi, zabezpieczającymi, bezbarwnymi lakierami, dzięki czemu nawet w przypadku oddziaływania promieni słonecznych lub innych negatywnych źródeł możemy być pewni, że obraz pozostanie wysokiej jakości. Płótno, na którym nadrukowany jest obraz, naciągnięte jest na drewnianą wewnętrzną ramę, która mimo lekkiej konstrukcji jest wyjątkowo trwała i doskonale będzie trzymała się przez długi czas. Obrazy malowane na płótnie nie są ciężkie dlatego można je wieszać również na lekkich gwoździach oraz cienkich ścianach, a nawet ściankach kartonowo-gipsowych.

Jak wybrać obraz malowany na płótnie do swojego mieszkania?

Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnorodnych wzorów dlatego każdy może być pewien, że znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Możemy zdecydować się zarówno na wersję czarno-białą jak i kolorową. Obrazy malowane na płótnie możemy dobrać tak aby pasowały kolorystycznie do wnętrza danego pomieszczenia, ale równie dobrze możemy zdecydować się na dobranie ich w sposób kontrastujący tak aby stanowiły wybijający się detal, który nada pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. W ofertach przedsiębiorstw sprzedających obrazy drukowane na płótnie możemy znaleźć zarówno motywy roślinne, zwierzęce, a także bardziej geometryczne lub minimalistyczne wzory. Z łatwością dobierzemy coś zarówno do eleganckich wnętrz jak i do pokoju dziecka. Co więcej, zamawiając obraz drukowany na płótnie możemy wybrać również jego wielkość. Pamiętajmy, że aspekt ten jest wyjątkowo ważny gdyż zarówno zbyt małe obrazy umieszczone na ogromnej przestrzeni jak i odwrotnie – zbyt duże obrazy umieszczony na niewielkiej przestrzeni będą wyglądały karykaturalnie i z pewnością nie będą one we właściwy sposób ozdabiały pokoju. Obrazy malowane na płótnie można zamówić w dowolnej wielkości dlatego bez względu na to jaką przestrzenią dysponujemy z pewnością będziemy w stanie dobrać rozmiar idealnie pasujący do danej powierzchni. Ten rodzaj ozdób ściennych może być doskonałą ozdobą każdego pomieszczenia zarówno przestrzeni domowej jak i ścian w biurach, urzędach czy innych instytucjach. Obraz drukowany na płótnie może również stanowić dobry pomysł na prezent. Ze względu na to, że możemy wybrać dowolnie obraz, który zostanie nadrukowany możemy być pewni, że trafimy na model, który będzie w największym stopniu odpowiadał preferencjom danej osoby. Jest to gwarantem, że prezent się spodoba i będzie stanowił doskonały dodatek do wnętrza. Taki praktyczny i jednocześnie piękny prezent zostanie doceniony przez każdego.