Wnętrze z pięknym widokiem – postaw na fototapetę

Idealne urządzenie mieszkania wbrew pozorom nie jest wcale takim łatwym zadaniem. Wymaga odpowiedniego dobrania kolorów, połączenia stylów i dopasowania dodatków oraz podstawowego wyposażenia tak, aby wszystko tworzyło spójną całość i prezentowało się możliwie jak najbardziej designersko i w sposób odpowiadający gustom i upodobaniom domowników. Ważnym elementem jest między innymi odpowiednie zaaranżowanie ścian. Można postawić na wiele opcji, między innymi klasyczne farby o różnych właściwościach, tapety oraz panele ścienne. Popularnością cieszą się również nowoczesne fototapety. Dlaczego warto się na nie zdecydować i czym różnią się innowacyjne modele od tych, które były popularne jeszcze kilka lat temu? Sprawdź!

Nowoczesna technologia to gwarancja funkcjonalności

Fototapety kilka lat temu były często odrzucane przez wiele osób ze względu na niską jakość wykonania oraz przez nienaturalny wygląd wybranej fotografii, która po wydrukowaniu w formie tapety traciła swoje rzeczywiste barwy oraz zdecydowanie gorzej prezentowała się w kwestii jakości zdjęcia. Po powiększeniu do odpowiednich rozmiarów większość zdjęć traciła ostrość, przez co całość nie prezentowała się zbyt estetycznie i nie spełniała wymagań klientów. Było to spowodowane niewielkimi możliwościami graficznymi sprzętu do produkcji fototapet oraz brakiem innowacyjnych technologii, które teraz zmieniły cały proces produkcji fototapet i dały wiele nowych, ciekawych możliwości, które sprawiają, że profesjonalne firmy mogą na zamówienie wykonać czytelną fototapetę dobrej jakości z praktycznie dowolnego, wybranego przez klienta, zdjęcia, które musi spełniać minimalne wymagania w kwestii rozmiaru oraz typu pliku.
Nowoczesne fototapety najczęściej przyjmują rozmaite formy. Dostępne są klasyczne papierowe, jednak znacznie bardziej wytrzymałe od tych, które były znane lata temu. Są również fototapety w formie szkła z grafiką oraz fototapety samoprzylepne. Bardzo popularne są też panele PCV, czyli winylowe. Można je swobodnie ścierać na mokro, aby pozbyć się zabrudzeń i nie widać na nich śladów zużywania się materiału. Winylowe fototapety to gwarancja bardzo wysokiej jakości oraz odporności na rozmaite uszkodzenia. Nie straszne są im odbicia i uderzenia, a także zarysowania. Tego typu produkty wykonane są bowiem z wysokiej jakości materiału, który jest niezwykle trwały i bardzo trudno go zniszczyć. Ponadto ten materiał łatwo się pielęgnuje i czyści wystarczy użyć miękkiej szmatki lub papierowych ręczników wraz z detergentem i delikatnie przetrzeć powierzchnię, aby pozbyć się kurzu oraz wszelkich innych zanieczyszczeń.

pokój

Wyjątkowe widoki w Twoim domu

Profesjonalne firmy, które oferują wykonywanie fototapet na zamówienie, posiadają bardzo często niezwykle rozbudowaną bazę zdjęć i fotografii oraz grafik, z których ich klienci mogą wybierać idealny motyw na swoją wymarzoną grafikę na szkle. Taka opcja sprawia, że klient nie musi martwić się o prawa autorskie do zdjęcia ani też o jego wymiary i jakość, bo tymi wszystkimi kwestiami zajęła się za niego firma podczas kompletowania katalogu. Wszystkie dostępne zdjęcia w takim zbiorze mają odpowiednie wymiary i format, a także są w wystarczająco dobrej jakości, aby bez obaw o nieestetyczne rozmazanie zdjęcia móc przenieść je na odpowiedniej wielkości szkło, które będzie dopasowane do rozmiarów ściany klienta. Jeśli zamawiający zechce wykorzystać własną grafikę lub zdjęcie, to oczywiście jest to możliwe, pod warunkiem, że będzie ono spełniało wymagania techniczne.
Fototapeta na szkle to możliwość stworzenia wyjątkowego klimatu w wybranym pomieszczeniu. To możliwość przeniesienia się na rajską wyspę za pomocą pięknego zdjęcia piaszczystej, słonecznej plaży lub do egzotycznej puszczy, dzięki przepięknym ujęciu tropikalnego krajobrazu. W sypialni i w łazience doskonale sprawdzi się zdjęcie ze wschodem słońca lub jego zachodem nad morzem bądź oceanem. Idealnie będą prezentowały się również piękne ujęcia nieba w delikatnych, pastelowych barwach. Z kolei w salonie można postawić na egzotyczne widoki na przykład karaibską plażę i palmy, błękitny ocean lub zdjęcia pięknych krajobrazów z dalekich zakątków świata lub popularnych zabytków i ikonicznych budowli. Takie zdjęcia podkreślą styl i klimat danego pomieszczenia, dodając mu oryginalnego wykończenia.


Bogatą ofertę fototapet oferuje sklep internetowy Magic & Style.