Wybierz osłony okienne do swojego wnętrza

Wybór osłon okiennych, które planujemy zamontować w domu, nie może być przypadkowy. Do najpopularniejszych osłon okiennych należą żaluzje, plisy, a także rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Czym charakteryzują się jednak przytoczone produkty? Przejdźmy do szczegółów…

Osłony okienne – żaluzje i plisy

Pewnie każdy z nas kojarzy żaluzje, które w latach 90-tych były prawdziwym hitem. Prawie wszystkie okna w tamtym czasie zakryte były właśnie takimi osłonami. I choć od tamtego czasu minęło prawie 30 lat, żaluzje w dalszym ciągu nie straciły na popularności. Dlaczego? Głównie dlatego, że w obliczu zmieniających się trendów aranżacyjnych, one również ulegają przemianom. Dziś na rynku dostępne są modele z tworzyw sztucznych oraz drewna. Co więcej, żaluzje wyróżnia zasadnicza zaleta – umożliwiają sterowanie kierunkiem padania światła słonecznego. Bambusowe żaluzje, szczególnie modne i najczęściej wybierane, zamówić można u samego producenta. Pamir, a więc firma zajmująca się produkcją, montażem i serwisem różnego rodzaju okien, drzwi, ale przede wszystkim osłon okiennych, proponuje swoim klientom realizacje szyte ma miarę. Kiedy martwimy się niestandardowymi wielkościami naszych okien i mamy wątpliwości, czy aby na pewno znajdziemy odpowiedni dla nich model żaluzji, rozwiązaniem może być zamówienie złożone w firmie, która zajmuje się indywidualnymi projektami.

Plisy, to kolejna propozycja wśród osłon okiennych. Są stworzone na kształt harmonijki i wykonywane z różnego rodzaju materiałów. Ich główną zaletę stanowi  jednak fakt, że idealnie nadają się do okien o nieregularnych kształtach. Co więcej, plisy montować można w konkretnych częściach okien. Oznacza to, że najskuteczniej swoją rolę pełnią tam, gdzie trzeba niestandardowych rozwiązań.

Osłony okienne – rolety wewnętrzne i zewnętrzne

przytulny pokójRolety od lat nie tracą na popularności. Dzielą się na rolety wewnętrzne i rolety zewnętrzne. Te pierwsze to materiałowe wyroby, które sprawdzają się w niemal wszystkich pomieszczeniach. W zależności od ich grubości i koloru, otrzymamy różne możliwości osłaniania pokoju przed nadmiarem światła słonecznego. Gdy wybieramy rolety do sypialni, najlepiej zdecydować się na ciemne barwy i nieco grubszy materiał. To pozwoli zaciemnić pokój na tyle, by nawet w ciągu dnia uciąć sobie miłą drzemkę. Gdy jednak urządzamy biuro, w którym zależy nam na świetle dziennym, nawet przy zasłoniętych oknach, to warto zdecydować się na żaluzje o nieco cieńszej fakturze w palecie pastelowych odcieni. Możliwość dopasowania odpowiedniego dla nas materiału i jego grubości, a także wielkości samych rolet oraz wyboru konkretnego wzoru i koloru, umożliwiają  tylko firmy, które specjalizują się w produkcji tego typu wyrobów. Przykładem niech znowu będzie Pamir, świadczący usługi w Trójmieście i okolicach. Firma do produkcji swoich rolet używa bowiem nowoczesnych, wysokogatunkowych tkanin. A tylko takie rozwiązania są gwarancją produktu, który posłuży nam długie lata.

Pochylając się nad charakterystyką rolet wewnętrznych, nie sposób pominąć drugiej ich odsłony, a więc modeli stosowanych na zewnątrz. Rolety zewnętrzne wybierane są ze względu na swoje niezastąpione funkcje. Takie osłony stanowią bowiem zabezpieczenie przed włamaniem i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. W zimne miesiące zapewniają doskonałą izolację, chroniąc pomieszczenia przed wychłodzeniem, a latem przed przegrzaniem.

Jak widać, wybór odpowiednich dla nas osłon okiennych powinien być podyktowany naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Poszczególne modele tego typu produktów znacznie się między sobą różnią. Niezależnie jednak od tego, na czym najbardziej nam zależy – podstawą niech będzie zawsze fachowa pomoc w tej kwestii.