Nowoczesna łazienka – w co warto zainwestować?

Trendy w urządzaniu łazienek w 2021 roku są wyjątkowo zachwycające! Pełno w nich żywych kolorów, odważnych rozwiązań i zaskakujących połączeń.

Przykuwają one naszą uwagę nie tylko w rzeczywistości – możemy je podziwiać również na atrakcyjnie wykonanych wizualizacjach fotorealistycznych, podziwiając tym samym wnętrze naszego przyszłego mieszkania lub czerpiąc inspirację do urządzenia własnych czterech kątów. Jakie są zatem hot trendy w bieżącym roku?

W nowej dekadzie zacieramy granice

Tak już się najprawdopodobniej utarło, że gdy zaczynamy nowe dziesięciolecie, wiąże się to z odczuwalnymi innowacjami w sposobie urządzania mieszkań. Jedną z wyraźnych zmian jest stopniowe zacieranie granic pomiędzy naturą a architekturą – modne są duże szyby, przeszklone ściany i możliwość uprawy roślin w pomieszczeniu.

Kolejnym aspektem jest granica, jaka zaciera się pomiędzy przestrzenią kąpielową a sypialnianą – łazienka wychodzi powoli z ukrycia i zaczyna być integralną częścią obszernej sypialni, stylizowaną na luksusowy salon SPA.

Od skrajności do skrajności – kafelki małe i duże

Odchodzimy dziś od standardowej wielkości płytek. Teraz rządzą pokaźnej wielkości płytki oraz mini kafelki, określane mianem mozaiki. Możesz nimi pokryć całe ściany, lecz istnieje dużo ciekawsze rozwiązanie – zastosuj je jedynie na wybranych przez siebie fragmentach. Warto tutaj zaznaczyć, że nie korzystamy teraz jedynie z kwadratowych płytek – na salony śmiało wkracza loftowa cegła, przepiękna rybia łuska oraz kafelki heksagonalne.

Wanna wolnostojąca – gorący trend!

W niepamięć odchodzą starannie zakryte, zabudowane wanny – dzisiaj są one wręcz centrum Twojego małego wszechświata relaksu. Piękne, w kształcie wielkich mis, nierzadko na eleganckich nóżkach, wanny wolnostojące stają się przykuwającym uwagę elementem aranżacji. Można je bez problemu kupić również w mniejszej wersji i ustawić klasycznie pod ścianą, jeśli metraż łazienki nie umożliwia innych rozwiązań.

Trend dla artystycznych dusz – art déco

Ten charakterystyczny dla okresu międzywojennego styl powraca w zupełnie nowej odsłonie! Eleganckie materiały, surowe formy, złote zdobienia to coś, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom klasycznych, stylowych aranżacji z nutą artyzmu. Prym wiodą tu obecnie kształty obłe – lustra, dodatki, armatura łazienkowa. Styl art déco w swoim aktualnym wydaniu doskonale wpisze się w modny obecnie nurt proekologiczny – doskonale zgra się z materiałami naturalnymi, takimi jak kamień i drewno.

A skoro już o drewnie mowa…

… to jest ono jednym z najchętniej wybieranych motywów przewodnich, jeśli chodzi o nowoczesne aranżacje łazienek. Współczesne metody zabezpieczania drewna sprawiają, że bez kłopotu poradzi ono sobie w specyficznym pomieszczeniu, jakim jest łazienka. Dzięki temu drewno może dziś spokojnie wylądować na podłodze, ścianie, a nawet… na suficie. Możesz też poprzestać jedynie na drewnianych dodatkach – też będzie ciekawie.

wizualizacje wnętrz

Nowoczesne aranżacje łazienek – na co się zdecydować?

To prawda – obecnie istnieje tak wiele fantastycznych możliwości aranżacji łazienki i innych pomieszczeń w domu, że podjęcie wyboru może stanowić pewną trudność. Liczne zdjęcia, przedstawiające atrakcyjne wnętrza kuszą…. I zdają się nie mieć końca. Gdzie czeka wnętrze idealne dla Ciebie?

Kłopot ten pomagają rozwiązać specjaliści od fotorealistycznych animacji. Pragniesz zaprojektować swoją idealną łazienkę? Przekonaj się zatem, jak wspaniałe efekty może mieć skorzystanie z narzędzia, jakim są fotorealistyczne wizualizacje wnętrz! Wrocław to miasto, w którym bez kłopotu znajdziesz firmę, która na Twoje zlecenie wykona wysokiej jakości animację poglądową. Dzięki niej szybko przekonasz się, czy wybrana przez Ciebie aranżacja będzie tą idealną.