Naklejki na szafę – sposób na szybką i tanią metamorfozę!

Żyjemy w czasach, kiedy dostęp do dóbr jest niemalże nieograniczony.

Zazwyczaj, kiedy chcemy dokonać metamorfozy naszej sypialni, salonu czy innego pomieszczenia, przeglądamy strony internetowe w poszukiwaniu upragnionego modelu, często też kupujemy meble od ręki, w popularnych modnych sieciówkach. Jednak najnowsze trendy to życie w zgodzie z naturą i w duchu szeroko rozumianej ekologii.

Jesteśmy jako społeczeństwo coraz bardziej świadomi ekologicznie: nosimy własne torby na zakupy, oszczędzamy wodę, prąd, segregujemy śmieci, kupujemy ubrania z drugiej ręki i… dajemy meblom drugie życie. W ostatnich latach bardzo modnym i obecnym również w Polsce zjawiskiem jest upcykling, który polega na ponownym wykorzystaniu starych lub nieużywanych mebli.

Technika ta opiera się na wykorzystaniu starych materiałów lub przedmiotów w celu stworzenia nowych elementów dekoracji mających nowe znaczenie. Jednym z doskonałych przykładów jest kreatywne ponowne wykorzystanie palet, przekształcenie ich w panele, ławki, stoły lub szafki nocne.

Naklejki na szafę

W te trendy wpisują się także popularne w ostatnim czasie naklejki na szafy, ściany, lodówki, pralki, a nawet zmywarki. Chcesz odświeżyć, zmienić coś w swojej sypialni, ale nie chcesz wydawać na ten cel grubych kwot pieniędzy?: naklejki na szafę to rozwiązanie właśnie dla Ciebie!

Jedna naklejka może całkowicie zmienić wystrój Twojej sypialni i przynieść zaskakujący efekt dekoracyjny. Nowoczesne naklejki na meble wysokiej jakości są wykonane z bezpiecznych dla środowiska materiałów. Ich dodatkowym walorem jest ochrona mebli lub innych oklejonych powierzchni przed zarysowaniami. Ponadto, jeśli naklejka nam się zwyczajnie znudzi, wymiana starej okleiny na nową jest czymś banalnie prostym.

Okleić? Ale jak?

Naklejki samoprzylepne EASY STICK są bardzo proste w użyciu. Wystarczy przygotować powierzchnię, na której ma być położona naklejka (jeśli są na niej inne naklejki, należy ją z nich oczyścić), a następnie przystąpić do montażu. Przy naklejaniu naklejek samoprzylepnych EASY STICK nie będziemy potrzebować żadnego kleju, ale pomocna może być rakla filcowa, która pozwoli na uniknięcie niechcianych zagięć i, tym samym, na prawidłowe wygładzenie powierzchni po przyczepieniu dekoracji.

naklejki

Kilka wskazówek przy wyborze naklejki

Co zrobić, by naklejka dodała naszej sypialni smaku i wpasowała się w klimat pomieszczenia? Oto kilka rad, o których warto pamiętać przy wyborze odpowiedniej naklejki:

– naklejka powinna dobrze komponować się z pozostałym wystrojem pomieszczenia: mówiąc o projekcie sypialni, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie inne elementy wystroju, a tym samym zapewnić, że wybrana okleina nie będzie kłócić się z resztą dekoracji.

– wyodrębnienie mebla za pomocą naklejki: oklejenie szafy może być wykonane za pomocą różnych stylów. Jeśli naszym celem jest połączenie całej dekoracji, wybierz model, który podąża za tymi samymi tonami i stylem dekoracji, jednak jeśli pragniesz, aby mebel stał się atrakcją samą w sobie, możesz postawić na zupełnie inne barwy i wzory.

najpierw szafa, później naklejka: szafa z białą podstawą pozwala na wybór kolorowych i żywych kształtów, jeśli jednak garderoba jest kolorowa, naklejki na szafę powinny być w neutralnych odcieniach. W ten sposób unikniesz zakłócenia i wizualnego chaosu w otoczeniu, które powinno być przecież spokojne, przytulne i ukierunkowane na wypoczynek.

Naklejki do każdej sypialni

Nieważne czy Twoja sypialnia jest tradycyjna czy nowoczesna, duża czy mniejsza. Naklejka na szafę to taki element dekoracyjny, który nada smaku każdej sypialni, niezależnie od tego, jak jest urządzona.