Kominki narożne w aranżacji naszego pomieszczenia

Kominki narożne to doskonały, nowoczesny sposób na zaaranżowanie przestrzeni. Oglądanie paleniska z kilku stron możliwe jest, dzięki wykorzystanemu w kominkach narożnych konceptowi. Polega on na przeszkleniu więcej niż jednej ściany kominka. W efekcie uzyskujemy dodatkową ściankę, która prezentuje płomień. Z tego rodzaju wkładów kominkowych korzysta się w wielu pomieszczeniach w domu, jednak w szczególności w salonie.

Podczas aranżacji naszego pomieszczenia — warto zastanowić się, na czym nam zależy. Kominek może stanowić jedynie dodatek, który nie przytłumi reszty pomieszczenia. Jednak możemy zaaranżować pokój tak, by cała akcja, uwaga skupiała się w nim na płomieniach kominka. Wszystko zależne jest od umiejscowienia i sposobu wyróżnienia kominka narożnego. Warto przemyśleć, jaki efekt chcemy uzyskać, ponieważ wpłynie on bezpośrednio na dalszy odbiór salonu lub innego pomieszczenia domowego, w którym zastosujemy ten typ wkładu.

 

aranżacja z kominkiem

Decydując się na kominek narożny, który będzie stanowił serce naszego pomieszczenia — przemyślmy jego umiejscowienie — warto wówczas umieścić go na ścianie, na której „nic się nie dzieje”. W tym celu doskonała będzie w pełni pusta przestrzeń, która zostanie przejęta przez palenisko. Do podkreślenia przytulności kominka, możemy wykorzystać beton i drewno. Surowość betonu i jedynie zaimpregnowanego drewna pozwoli na wydobycie pełni magii i czaru, który kryje się w kominku narożnym.

Kominek narożny jako ciekawy dodatek w salonie

Umieszczając kominek w rogu pokoju, nieopodal okna lub w innym miejscu, które nie wyróżnia się — sprawimy, że kominek nada uroku naszemu pomieszczeniu jednocześnie go nie dominując. Ta metoda sprawdzi się, gdy z kominka korzystać będziemy rzadko. Warto przemyśleć aranżację takiego paleniska — stonowane barwy. Na przykład brązowe kafle lub biel pozwolą na delikatne przytłumienie paleniska, tak by nie wyróżniało się nadto na tle pozostałych elementów pomieszczenia.

 

Kominki narożne w aranżacji naszego pomieszczenia — oddzielanie przestrzeni

Bardzo często kominki narożne wykorzystywane są w salonach. Dzieje się tak dlatego, że coraz częściej przestrzeń salonu łączy się z holem, jadalnią lub kuchnią. Wykorzystując kominek narożny możemy oddzielić te dwie przestrzeni jednocześnie je łącząc. Kominki narożne dają wgląd w palenisko z więcej niż jednej strony. Dzięki temu kominek narożny staje się bohaterem zarówno salonu, jak i dodatkowego pomieszczenia, z którym graniczy. Miejsce paleniska jest na tyle charakterystyczne, by zarysować pewną granicę, która istnieje pomiędzy pomieszczeniami. Jednocześnie kominki narożne są niezwykle subtelne i swoim ciepłem i przyjazną atmosferą łączą obie przestrzenie wprawiając użytkowników w przyjemny nastrój.

Kominki narożne tylko do dużego domu?

Najczęściej kominki narożne znajdziemy w domach o dużej powierzchni, gdzie znajdują się w centralnych punktach salonu. Warto jednak docenić potencjał tkwiący w panoramiczności paleniska, która nie tylko powiększa optycznie samo palenisko, ale też zmniejsza dystans odbiorcy w stosunku do przestrzeni zabieganej przez kominek. W efekcie uzyskujemy przestrzenny efekt, który optycznie zwiększa powierzchnię. Ta cecha doskonale sprawdzi się w małych domkach, w których zależy nam na oddaniu przestrzeni.

Kominki narożne stanowią bardzo popularny wybór podczas aranżacji mieszkania. Cieszą się niebywałą popularnością, szczególnie w domach, w których występują duże, otwarte przestrzenie. Jednak doskonale sprawdzą się też na mniejszych powierzchniach. Ich zadaniem jest nie tylko ogrzewanie salonu, ale nadanie pomieszczeniom przyjemnego klimatu. Ten typ wkładów kominkowych najczęściej wykorzystuje się w salonach, które swoją przestrzeń dzielą z innym typem pomieszczenia — jadalnią, holem lub kuchnią. Dzięki panoramiczności uzyskujemy przestrzenny efekt, który doskonale komponuje oba pomieszczenia, wytyczając przy tym granicę pomiędzy dwoma sferami. Aranżując pomieszczenie możemy także wpłynąć na to, czy kominek przytłoczy przestrzeń, stanie się jej integralną, aczkolwiek neutralną częścią, czy też zginie zupełnie z boku dając o sobie znać jedynie, gdy rozpalimy ogień. Kiedy planujemy spędzać wiele czasu przed kominkiem — warto postawić go w centralnym miejscu, by skupiał swoją uwagę i nadawał przyjemną atmosferę.