Pomysł na obraz do salonu – obraz lwy i tygrysy

Puste ściany w domach potrafią zepsuć nawet najbardziej efektowną aranżację pomieszczenia. Zainwestowanie w ciekawy obraz, który zrobi wrażenie na gościach i uzupełni wnętrze, to świetny pomysł. Może warto zastanowić się zatem nad czymś szalonym i powiesić na ścianie lwa albo tygrysa?

Obrazy to mimo wszystko najczęściej wybierana dekoracja ścian. Do niedawna uważano je za element niepotrzebny, pasujący raczej do klasycznego wystroju mieszkania. Okazało się jednak, że za ich pomocą bardzo szybko można odmienić całe wnętrze i wprowadzić przytulną atmosferę. Do odświeżenia pomieszczenia nie potrzebujemy robić remontu, naruszać domowego budżetu i poświęcać na to mnóstwa czasu.

Zimne, skandynawskie i minimalistyczne akcenty w aranżacji pomieszczeń, zwłaszcza ścian, zaczynają przechodzić w zapomnienie. Coraz częściej decydujemy się na urządzenie wnętrz w soczystych i ciemnych kolorach, wprowadzając elementy egzotyczne. Liście roślin tropikalnych zagościły już u wielu osób, ale to motywy zwierzęce zaczynają bić rekordy popularności.

Egzotyczne koty – tygrys czy lew?

obrazy do pokoju dziennegoObrazy z dużymi kotami to oryginalne połączenie sztuki i natury egzotycznej. Sprzedaż tego typu prac cieszy się ogromną popularnością na stronie obrazy-kupis.pl, jak i na wielu innych. Warto również wspomnieć, że obrazy z namalowanymi dzikimi kotami świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach o każdym wystroju, wprowadzając do nich trochę drapieżności. Można je spokojnie dopasować zarówno do aranżacji w stylu klasycznym, awangardowych czy skandynawskim, i za każdym razem będą się dobrze prezentowały.

Dzieła przedstawiające tygrysy oraz lwy będą dobrze wyglądały w dużych pomieszczeniach, takich jak salon lub sypialnia. Swoją rolę spełnią także w pokojach o zdecydowanie mniejszym metrażu, dodając im nowego charakteru. Paski tygrysa od razu odmienią wykończenie wystroju, dodając mu egzotycznego wystroju. Natomiast wybierając wzór lwa sprawi, że salon lub sypialnia nabierze nowych, ciepłych barw.

W kolorystyce obrazu, na którym zostały namalowane dzikie koty, przeważają barwy pomarańczowe, biel i czerń. Zwierzęta są najczęściej przedstawione na tle sawanny.

Tygrysy dla miłośników eksperymentów

Obrazy z tygrysami świetnie nadadzą się także do salonu o wystroju stylizowanym na wzór safari. Będą doskonale komponowały się ze skórzanymi kanapami, stylowymi komodami również we wnętrzach eklektycznych. Z pewnością wzbudzą zainteresowanie gości i ocieplą wnętrze. Można również zdecydować się na dzieło przedstawiające tygrysa białego, którego kolorystyka doskonale będzie pasowała do wnętrza utrzymanego w stylu minimalistycznym.

Ciekawym pomysłem jest również stworzenie galerii obrazów o zróżnicowanych rozmiarach i kształtach ramek.

Jaki obraz wybrać?

Decydując się na kupno obrazu należy wybrać taki, który będzie interesujący, a jego widok nie znudzi się już po pierwszym miesiącu. Następnie istotna jest kolorystyka, która powinna być dopasowana do kolorów ścian i reszty wystroju wnętrza, aby nie narażać się na dodatkowe koszty związane z zakupem farb i innych dodatków. Proporcje obrazu to kolejna bardzo istotna sprawa, o jakiej wiele osób nagminnie zapomina. Należy zatem pamiętać, aby zbyt duża dekoracja nie przytłaczała całego pomieszczenia, a zbyt mała nie ginęła w tłumie innych. Dlatego ciekawym rozwiązaniem są obrazy przedstawiające lwy i tygrysy – są tak efektowne, że wystarczy powiesić jeden, aby całe pomieszczenie nabrało barw.

Jeśli marzysz o zmianie wystroju swojego salonu, warto zastanowić się nad kupnem efektownego obrazu, który zawiśnie w centralnym punkcie po mieszczenia. Może właśnie wielki tygrys albo lew będzie strzałem w dziesiątkę.