Zobacz swój przyszły dom dzięki wizualizacji

Komputerowe wizualizacje wnętrz wykorzystywane przez projektantów, architektów, deweloperów, osoby sprzedające mieszkania, a także sklepy i firmy wnętrzarskie wykorzystujące je jako formę reklamy są dziś jednym z najważniejszych narzędzi promocyjnych na rynku nieruchomości i aranżacji wnętrz. Dobrze stworzona, realistyczna wizualizacja 3D potrafi całkowicie odmienić oblicze pustego mieszkania i przedstawić je w formie, do jakiej planuje doprowadzić je projektant, sprawiając że klienci z łatwością wyobrażą sobie swoją przyszłość w danym mieszkaniu i chętniej zainteresują się jego zakupem. Jeśli planujesz zakup domu, możliwość obejrzenia jego wizualizacji może być kluczowym elementem Twojej decyzji.

Kiedy warto skorzystać z usług wizualizacji wnętrz?

sypialniaPlanując zakup domu, czy mieszkania, pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę jest jego wygląd, rozmiar i funkcjonalność. Same ściany nie dadzą nam jednak pełnego obrazu możliwości danego miejsca, bo choć łatwo wyobrazić sobie ustawienie w nim mebli czy dekoracji, bez uwzględnienia wszystkich wymiarów i aspektów przestrzennych miejsca nie będziemy do końca wiedzieć jak zaprezentuje się ostateczny efekt urządzania. To właśnie tu nowoczesne wizualizacje komputerowe gwarantujące fotorealistyczny obraz projektu domu spełniają najlepiej swoje zadanie, służąc jako realistyczne zobrazowanie niegotowego jeszcze projektu. Na podstawie wizualizacji klienci mogą zgłaszać uwagi swojemu projektantowi wnętrz, prosić o zmiany pewnych elementów i obserwować, jak ich dom zmienia się za pomocą kilku edycji w programie komputerowym.
Z usług wizualizacji wnętrz korzystają na co dzień projektanci wnętrz, ale także deweloperzy i inwestorzy zajmujący się sprzedażą całych domów czy mieszkań w nowych blokach. Dla nich fotorealistyczne wizualizacje architektoniczne są sposobem przedstawienia całej elewacji i wnętrza budynku wraz z jego otoczeniem, tak by dom jako całość wzbudzał pozytywne emocje i już na etapie projektów wyglądał, jak kluczowy element danego otoczenia. Wystarczy przyjrzeć się wszystkim billboardom i plakatom wywieszonym przy placach budowy nowego osiedla – na przypominających zdjęcia materiałach reklamowych nie zobaczymy wyłącznie bryły domu, ale ludzi, samochody, zieleń i otoczenie, które tworzy z nim spójną całość.

Realistyczne wizualizacje 3D – zobacz swój przyszły dom zanim zostanie zbudowany

Wizualizacje komputerowe stosowane w branży architektonicznej mają naprawdę wiele zalet i stanowią integralną część dzisiejszego rynku nieruchomości. Dzięki nim każdy klient zainteresowany kupnem nowo powstającego domu może jeszcze w fazie projektów przekonać się, jak będzie wyglądał dom w fazie końcowej i zadecydować, czy to właśnie takiego domu poszukuje. Często zdarza się, że to właśnie na podstawie wizualizacji 3D deweloperzy budują swoje strony internetowe dla danej inwestycji, pozwalając by klient wszedł wirtualnie do każdego mieszkania i wybrał to, które najbardziej mu odpowiada. W takim układzie każdy może zobaczyć swój przyszły dom zanim ten zostanie zbudowany i z niecierpliwością wyczekiwać zakończenia budowy, widząc jak realistyczna wizualizacja przenosi się na rzeczywistość.
łazienkaJedną z największych zalet współczesnych wizualizacji komputerowych jest wspominany już fotorealizm. Choć praca nad takimi projektami jest czasochłonna, a także wymaga sporej uwagi i cierpliwości, efekty są zachwycające i dają złudzenie oglądania fotografii, a nie produktu programu komputerowego. Graficy dopracowują tu każdy element, od kluczowych wymiarów budynku, poprzez ustawienie jego wyposażenia, aż po najdrobniejsze detale takie jak cienie, faktury liści czy odbicia w widocznych na wizualizacji oknach. Wszystko ma sprawiać tu wrażenie, że budynek już istnieje, a klient obserwuje jego zdjęcie. Im bardziej realistyczne oddanie rzeczywistości, tym większa szansa na wzbudzenie emocji i zainteresowanie klienta projektem.

Komu zlecić przygotowanie wizualizacji 3D?

Wybierając projektanta wnętrz jako klient, lub działając jako deweloper i szukając skutecznej metody promocji swojej nowej inwestycji, do przygotowania wizualizacji 3D warto wybrać doświadczoną i zaufaną firmę działającą w temacie wizualizacji architektonicznych i przygotowującą wysokiej jakości projekty bez względu na ich wielkość czy charakter. Za przykład dobrze wykonanej pracy wystarczy wziąć The Frame – markę, której wizualizacje robią ogromne wrażenie i dla niewprawnego oka rozwikłanie, czy są one produktem pracy grafików czy realnym zdjęciem będzie niezwykle trudne. Programów graficznych pozwalających na tworzenie wizualizacji na podstawie projektu jest dziś naprawdę wiele, ale tylko doświadczony grafik działający od lat w zawodzie wie, jak przygotować je zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi i estetycznymi.