Zasłony na przelotkach – wygodne zakładanie

Zasłony na przelotkach są wygodną alternatywą dla zasłonek zawieszanych na klasyczne żabki i agrafki, z którymi jest znacznie więcej zachodu. Tutaj wyjaśnimy, czym się one wyróżniają, a także, dlaczego ich zakładanie i zdejmowanie jest dzięki temu tak komfortowe.

Zasłony na przelotkach – charakterystyka

Zasłony tego typu wydają się być wprost stworzone dla wszystkich tych, którzy chcą mieć pięknie udekorowane okno, a jednocześnie nie znoszą ciągnącego się w nieskończoność stania na drabinach, stołach i stołkach z wyciągniętymi w górę rękami. To jest właśnie pierwsza zaleta zasłon na przelotkach – można je założyć niesamowicie szybko, co oznacza znaczną oszczędność czasu.

Oprócz czasochłonnego zawieszania klasycznych zasłon ważne jest również ich estetyczne ułożenie. Nie ukrywajmy – jak z życia codziennego wiadomo, nie każda i nie każdy z nas ma tzw. rękę i cierpliwość do równego układania zakładek, co często oznacza, że pomimo wysiłku efekt jest co najwyżej średni.

I tu ujawnia się kolejna ważna zaleta zasłon na przelotkach – kółka są rozmieszczone w równej odległości, dzięki czemu zasłona będzie tworzyła efekt naturalnego, równomiernego pofałdowania, dla którego nie trzeba się szczególnie wysilać. Stosując zasłonkę z przelotkami, zawsze masz gwarancję, że będzie ona wyglądała w pełni estetycznie i nie zawiśnie krzywo.

Co jeszcze warto wiedzieć o zasłonach tego typu?

Zasłony na przelotkach mogą być wykonane z tkanin różnej grubości, co oznacza, że możesz z powodzeniem zaopatrzyć się zarówno w lekkie, zwiewne zasłonki do salonu, jak i grubsze zasłony z welwetu, dzięki którym stworzysz sobie idealne warunki do snu nawet w środku słonecznego dnia, a do tego zagwarantujesz sobie pełną prywatność.

Jak prać zasłony w bezpieczny sposób? Nie należy zdejmować przelotek do prania – aby nie narazić ich na przetarcia spowodowane kontaktem z bębnem pralki, należy je włożyć do specjalnego woreczka zabezpieczającego.

Przelotki oferowane są w licznych kolorach, dzięki czemu masz szansę idealnie dopasować je do koloru karnisza lub stworzyć stylowy, przykuwający uwagę kontrast, np. czarny karnisz i srebrne, metalowe przelotki.

Zasłony z przelotkami – czy sprawdzą się przy każdym typie karnisza?

Jeśli planujesz zmienić wyznanie na zasłony na kołach, wiedz, że konieczny jest do tego odpowiedni rodzaj karnisza. Należy zaopatrzyć się w karnisz drążkowy, którego średnica będzie o 1 cm węższa od otworu przelotki. Daje to gwarancję, że zasłonka będzie założona szybko i bez dodatkowych kłopotów. Warto interesować się karniszem ze wspornikami otwartymi, co oznacza, że aby zdjąć rurkę i założyć karnisz, nie jest konieczne stosowanie dodatkowych narzędzi – wystarczy ją jedynie podnieść, nasunąć zasłonkę i włożyć z powrotem.

Gdzie szukać dobrej jakości zasłon?

Reasumując, jeśli zależy Ci na stylowym, nowoczesnym wnętrzu, w które nie musisz wkładać przesadnie dużego wysiłku, by wciąż zachwycało oczy, to zasłony na ringach są stworzone właśnie dla Ciebie. Wysokiej jakości materiały, łatwość zakładania i zdejmowania, oszczędność czasu, a przy tym niesamowity efekt wizualny to argumenty praktycznie nie do zbicia.

Zasłony na przelotkach dostępne są w sklepach stacjonarnych i internetowych, dzięki czemu nie musisz nawet ruszać się z domu, by znaleźć zasłony idealne dla Ciebie. Jednym z miejsc wartych uwagi jest sklep internetowy My Kaliad Home, w którym możesz zamówić piękne zasłony na przelotkach, które będą już praktycznie gotowe do zawieszenia. Szeroka gama rozmiarów sprawia, że nie będą konieczne choćby najmniejsze przeróbki czy też skracanie! Estetyczny wygląd, ogromna wygoda i wysokiej jakości materiały od sprawdzonych producentów to gwarancja udanego zakupu!

Wnętrze, w którym spędzasz większość swojego czasu, nie musi być wyłącznie praktycznie. Może być również przytulne, dzięki czemu przebywanie w nim stanie się prawdziwą przyjemnością. Niezależnie od tego, co w tej chwili robisz – pracujesz, sprzątasz, odpoczywasz czy przyjmujesz gości – rób to we wnętrzu, o jakim marzyłaś!