Zalety nowoczesnych garaży blaszanych

Przechowywanie samochodu w garażu ma wiele zalet – przede wszystkim wpływa na żywotność pojazdu. Garażowany samochodów zacznie wolniej traci na wartości, a po kilku latach wygląda znacznie lepiej. Czy garaż blaszany będzie dobrym rozwiązaniem?

Garażowanie pojazdu ma wpływ na wiele aspektów – zewnętrzy wygląd karoserii, kolor lakieru, trwałość i stan szyb. Ponadto przechowywanie samochodu zimą w garażu pozwala na zaoszczędzenie czasu na skrobaniu szyb, a latem pojazd nie nagrzewa się do wysokich temperatur.

Współcześnie kupno garażu wcale nie jest takie drogie. Mimo tego, że jest to spora inwestycja, to dobrej jakości garaż kupimy już za tysiąc złotych, a z pewnością będzie służył dobrze przez kilka lat.

Garaż blaszany – czy warto w niego inwestować?

Garaż blaszany, potocznie nazywany „blaszakiem”, to blaszana konstrukcja, która od wielu lat cieszy się zainteresowaniem klientów. Jego szczególne właściwości, a także wielofunkcyjność zapewniają właścicielom spokój oraz pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy związanych z budową garażu betonowego. Garaż blaszany potrafi być nawet pięciokrotnie tańszy od swoich odpowiedników wykonanych z zupełnie innego materiału.

Garaż blaszany to rozwiązanie z idealnym stosunkiem jakości do ceny.

Tak naprawdę do postawienia garażu blaszanego nie potrzeba wiele – zazwyczaj przyjeżdża do klienta w gotowej bryle lub kilku częściach, których montaż zajmuje kilkadziesiąt minut. Istotne jest jednak miejsce, w którym postanie. Fundamenty powinny być grube, najlepiej wykonane z wylewki betonu. Oprócz tego wystarczy kawałek podwórka. Co ważniejsze – do postawienia garażu blaszanego nie potrzeba żadnych pozwoleń czy usług geodety.

Specyfikacja garażu blaszanego – na co zwrócić uwagę?

Zanim jednak zdecydujemy się na wybór garażu blaszanego, warto pamiętać, aby był on wykonany z wysokiej jakości materiałów – blacha powinna być gruba i pokryta powierzchnią antykorozyjną. Pozwoli to na wydłużenie czasu jej użytkowania, bez erozji. Istotna jest również konstrukcja blaszaka, której projekt musi być oparty z konstrukcji wsporczej, składającej się z kształtowników stalowych. Cały garaż powinien być pokryty konstrukcją blaszaną.

Do budowy garażu stosuje się blachę trapezową (najczęściej o grubości między 0,5 a 0,7 mm), ocynkowaną ogniową i powleczoną poliestrem. Dodatkowo zabezpiecza się ją farbą podkładową, a następnie maluje farbą akrylową. Sama blacha jest montowania za pomocą nitów aluminiowo-stalowych.

Garaż blaszany – co będzie potrzebne?

Zamawiając garaż blaszany nie można zapomnieć, że powinien być odpowiednio duży, aby zmieścić samochód. Istnieją również opcję, dzięki którym można zamówić garaż dwustanowiskowy, dzięki czemu zmieści się kolejny pojazd, jak i rowery czy przyrządy do majsterkowania. Konstrukcja powinna zostać uzupełniona o drzwi garażowe oraz, jeśli planujemy spędzać tam więcej czasu, w okno lub dwa.

Inne zastosowanie garażu blaszanego

Blaszak może pełnić też inne funkcje – na przykład schowka na sprzęt ogrodniczy lub budowlany. To również świetne miejsce na domowy warsztat czy komórkę do przechowywania rzadziej używanych rzeczy lub pozostałości po remoncie, których żal jest wyrzucać. Jeśli pragniemy, aby garaż blaszany pełnił funkcję składzika, warto jest go ocieplić wełną mineralną od wewnątrz, aby w okresie zimowym bądź letnim, przedmioty nie uległy zniszczeniu.

Komu sprawdzi się garaż blaszany?

Dobrze zaprojektowany garaż blaszany będzie służył przez wiele lat, zarówno jako miejsce przechowywania samochodu, jak i składzik na narzędzia czy mały, domowy warsztat. Garaż blaszany sprawdzi się u osób, które nie mają piwnicy ani komórki, jak i tym, które chciałyby zachować wygląd swojego samochodu jak najdłużej.