Wybierz idealną kabinę prysznicową

Zaaranżowanie przestrzeni łazienki bywa określane największym wyzwaniem dla dekoratorów wnętrz. Jest to pomieszczenie, w którym kluczową rolę odgrywa funkcjonalność, a nasze pomysły często są mocno ograniczone wymogami dostosowania się do przygotowanej wcześniej instalacji wodno-kanalizacyjnej, wobec czego nie zawsze można zrealizować swoje plany dokładnie tak, jak by się chciało. Co jednak zawsze można zrobić, to w gustowny sposób dopasować poszczególne elementy w swojej łazience, tak by stworzyć wyjątkową przestrzeń.

Nietypowe kabiny prysznicowe

Wśród licznych rozwiązań, jakie oferują producenci wyposażenia do łazienek, warto zwrócić uwagę na systemowe kabiny prysznicowe. Dopasowanie do możliwości pomieszczenia oraz do indywidualnych preferencji i potrzeb pozwala uzyskać niezwykle satysfakcjonujący efekt. Jak wybrać kabinę prysznicową najlepiej odpowiadającą naszym oczekiwaniom?

  • wymiary: kabiny mogą mieć różne wymiary, od bardzo małych po takie, które mają wielkość małego pomieszczenia. Oczywiście wszystko zależy to wymiarów samej łazienki i niestety na to kryterium rzadko mamy wpływ;
  • model kabiny: jeśli układ łazienki nie narzuca nam ściśle rodzaju kabiny (co często ma miejsce w przypadku bardzo małych łazienek), możemy pozwolić sobie na zindywidualizowanie tego pomieszczenia przez dobór kabiny wolnostojącej, przejściowej czy też przylegającej do jednej lub dwu ścian. Sporą popularnością cieszą się także kabiny wnękowe.

Producenci oferują różne modele kabin prysznicowych, jednak obecnie na popularności zyskuje trend minimalistyczny – dlatego nowoczesne kabiny prysznicowe są bezprofilowe, a zastosowane do ich produkcji elementy cechują się dość surowymi liniami i monochromatyczną kolorystyką. Dzięki temu łatwiej dopasować pozostałe elementy wyposażenia i stworzyć harmonijną całość.

Jaka kabina prysznicowa będzie najlepsza?

Zależnie od tego, czy urządzamy łazienkę od podstaw, czy raczej chcemy ulepszyć dotychczasowe wyposażenie, warto zwrócić uwagę na to, jak dobieramy poszczególne elementy kabiny. Brodzik oraz parawan (czyli ścianki kabiny) powinny być dopasowane do siebie, zatem jeśli wymieniamy jedynie parawan, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na ich kompatybilność.

Wiele osób ceni sobie różne dodatkowe możliwości, takie jak hydromasaż – jeśli nie chcemy wymieniać całej kabiny i w rezultacie przearanżowywać całej łazienki, warto zdecydować się na rozwiązanie pośrednie i wybrać odpowiednio przystosowaną baterię prysznicową, z możliwością regulacji i zmiany strumienia wody, tak by dopasować różne opcje do swoich upodobań.