Wybieramy producenta mebli biurowych w trzech krokach

Niezależnie od tego, czy kupiliśmy lub wynajęliśmy nowe biuro, czy po prostu próbujemy odświeżyć jego wystrój, zakup nowych mebli może być nie lada wyzwaniem.

Nie zawsze wysoka cena odpowiada wysokiej jakości, a oryginalny design niekoniecznie idzie w parze z funkcjonalnością. Kupując meble, warto dokładnie ustalić swoje cele i priorytety, w końcu chcemy, by służyły nam one długie lata, a nie zaledwie kilka dni. 

Poniżej zamieszczamy 3 kluczowe wzkazówki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze producenta mebli.

1. Wspierajmy lokalnie

Trawa jest zawsze zieleńsza u sąsiada, ale może się okazać, że nie warto szukać daleko, jeśli wymarzony produkt znajdziemy tuż pod nosem. A przecież jakość polskich mebli jest znana w całej Europie. 

Wsparcie lokalnych przedsiębiorców jest szczególnie ważne również w obliczu epidemii koronawirusa. Kupując u lokalnych producentów, nie tylko zyskujemy, ale również pomagamy. 

2. Design, funkcjonalność, jakość

Na samym początku ważne jest doprecyzowanie budżetu. Ale bez paniki: dobry gust nie stoi w sprzeczności z cenami. Tak naprawdę można wyposażyć biuro za każde pieniądze: wszystko zależy od naszych oczekiwań. 

Wybierając meble biurowe, powinniśmy postawić na funkcjonalność. Meble, przy których my i nasi pracownicy spędzamy tak naprawdę większość naszego dnia muszą być w pełni ergonomiczne i praktyczne. 

wnętrze biura

Tworząc zdrowe przestrzenie biurowe, dostosowane do potrzeb użytkowników i charakterystyki wykonywanych zadań, przyczynimy się tym samym do stworzenia zdrowych relacji z naszymi pracownikami. Warto zatem więcej czasu przeznaczyć na poszukiwanie odpowiednich mebli biurowych.

Styl tradycyjny, vintage, a może minimalizm? 

Następnie powinniśmy się zastanowić nad designem. Optowanie za nieuporządkowaną mieszanką różnych styli jest czymś, czego należy unikać. Szafy na dokumenty, stoły, krzesła, regały na książki –  profesjonalne biuro musi mieć spójny wygląd ze wszystkimi elementami, które się na nie składają, dlatego starajmy się zachować estetykę pomiędzy biurkami, krzesłami i innymi elementami.

W tym celu zaleca się, aby zrobić plan z góry, aby określić wszystkie szczegóły estetyczne, które mają być realizowane (kolory, materiały, kształty, itp.). Warto rozważyć kwestię materiału, a także barw tak, by dobrać najbardziej odpowiednie kolory dla danego pomieszczenia.

Wybierzmy takie meble biurowe, które odzwierciedlają osobowość firmy. W jakiej branży działamy? Czy kojarzy się nam ona bardziej ze stylem klasycznym czy nowoczesnym? Warto zadać sobie takie pytania tak, by wybrany przez nas design był koherentny z wizerunkiem naszej firmy. 

wnętrze biura

Zwróćmy uwagę na wykończenie

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek dotyczących stanu kupowanych mebli, jeśli mamy taką możliwość, przed ich zakupem warto ocenić ich jakość: sprawdzić je pod kątem wad i niedoskonałości oraz upewnić się, że wykończenia (np. połysk) są w dobrym stanie. Powinniśmy sprawdzić spód mebla i czy wszystkie łączenia i mocowania, takie jak gwoździe, są na swoim miejscu. 

Zwróćmy uwagę również na użyte materiały oraz farby. Przy meblach drewnianych należy sprawdzić mebel pod kątem drzazg. 

3. Konkurencyjne ceny

Cena jest również bardzo ważnym aspektem przy wyborze mebli, o ile nie idzie się na kompromis w kwestii jakości. Niektóre sklepy meblowe oferują niską cenę, ale jakość jest bardzo słaba. Podejmowanie decyzji o zakupie tylko na podstawie tego, czy jest tani, jest błędem. Projekt może być dobry i mogą być funkcjonalne, ale będą one nadawać się do użytkowania przez krótki czas.

Najlepiej wybierać mniejsze producentów, którrzy oferują jakość w dobrej cenie, ponieważ duże sieci mogą obniżać koszty ze względu na skalę sprzedaży. Sprzedając dużo mebli, dostawcy oferują duże rabaty, które również znajdują odzwierciedlenie w końcowym efekcie.