W jaki sposób oznakować szklane drzwi?

Szklane drzwi pięknie dopełniają wystrój wnętrz. Zapewniają przejrzystość, wpuszczają do pomieszczenia więcej światła – w szczególności będzie to zaleta dla pokojów bez okien.

Szklane drzwi optycznie powiększają przestrzeń. Mają wiele plusów, ale niektórzy wciąż boją się na nie zdecydować ze względu na ewentualne niebezpieczne sytuacje, jakimi grożą. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości – szklane drzwi są bezpieczne.

Przed zakupem warto rozeznać się z jakiego konkretnie szkła zostały zrobione i wybrać dla siebie najlepszy wariant, choć i tak przypominamy, że szkło wykorzystywane do drzwi jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło (np. znane ze szklanek czy butelek).

Najczęstszym wyborem są drzwi ze szkła hartowanego i szkła laminowanego, ponieważ zapewniają świetną jakość i są trwałe. W przypadku potencjalnego wypadku szkło rozbija się w drobne kawałki, które nie są ostre.

Szkło laminowane dodatkowo daje całkowitą pewność, że nie wydarzy się żaden przykry wypadek, ponieważ nawet w sytuacji mocnego uderzenia szkło się nie rozsypie, dzięki doklejeniu jego struktury do folii.

Jeżeli wciąż nie są Państwo przekonani co do bezpieczeństwa szklanych drzwi, przedstawiamy kilka sposobów, w jakie można je oznaczyć i zapewnić sobie tym samym spokój ducha.

Jak można oznaczyć szklane drzwi, aby uniknąć niebezpiecznych wypadków?

Klasyczne przezroczyste szkło w niektórych sytuacjach może grozić wpadnięciem w nie. Chwila rozkojarzenia czy zamyślenia u dorosłego lub dziecka sprawiają, że szkło przestaje być widoczne. Jak temu zaradzić?

Wybierz drzwi szklane barwione

Najprostszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na drzwi szklane w wersji barwionej. Zaletą tego wyboru jest olbrzymia różnorodność. Drzwi mogą być w wersji jednokolorowej albo wielobarwnej, mogą przedstawiać jakiś konkretny obraz albo same stać osobnym dziełem sztuki. Szkło antisol to szkło, które podlega procesowi barwienia podczas produkcji.

Można wybrać odpowiedni kolor, który idealnie dopasuje się do otoczenia. Najczęściej kupujący wybierają odcień grafitowy, dodający pomieszczeniom elegancji. Tego typu drzwi sprawdzą się też w mieszkaniach osób, które nie przepadają za zbyt dużą ekspozycją na słońce, ponieważ skracają one drogę promieniom słonecznym.

szklane drzwi

Postaw na wyjątkowy wzór

Co gdyby dodać drzwiom piękny, elegancki grawer? Połączenie przyjemnego dla oka wzoru i pożytecznego odznaczenia drzwi to dobra decyzja. Najczęściej wykonuje się błyszczący wzór na matowych drzwiach. Każdy może wybrać coś dla siebie:

  • prostopadle lub równolegle ułożone linie,
  • okręgi,
  • kwadraty,
  • różne figury geometryczne,
  • fale,
  • wymyślne kształty.

Grawerowane wzory mogą być tylko cienką linią lub większym błyszczącym elementem. Polecamy zapoznać się z przykładowymi wzorami dostępnymi na stronie internetowej Drzwiwroc.

Zdecyduj się na szklane drzwi z efektem szronu

Szklane drzwi z efektem szronu oprócz tego, że będą lepiej widoczne, to jeszcze zapewnią większą prywatność, ponieważ całkowicie przesłaniają widok. Można też po ich wybraniu zdecydować się na umieszczenie na nich jakiegoś wzoru. Efekt szronu na szklanych drzwiach nie należy do najtańszych opcji, ale warto zainwestować swoje pieniądze w coś, co będzie cieszyć wzrok i gwarantować kameralność.

Drzwi szklane dodadzą Twojemu mieszkaniu uroku

Zanim zdecydujesz się na zakup szklanych drzwi do mieszkania, pamiętaj, że szkło nie uchroni cię przed hałasem z zewnątrz, chyba że zastosujesz konkretne kroki, które polepszą ich izolacyjność akustyczną.

Drzwi szklane wymagają też dość częstego czyszczenia. W końcu nikt nie chciałby, aby odciski palców na szkle psuły mu estetykę mieszkania. Są to właściwie jedyne wady szklanych drzwi, na które można znaleźć rozwiązania.

Drzwi szklane we Wrocławiu to modne dopełnienie nowoczesnego wystroju mieszkania, ale właściwie w każdym wnętrzu sprawdzą się dobrze i połączą różne style. Drzwi szklane jeszcze nie są aż tak często spotykane w domach, ale w ciągu najbliższych lat na pewno się to zmieni. Mają wiele zalet i wbrew pozorom są bezpieczne. Osoby, którym podobają się szklane drzwi, ale jednak nie darzą tego materiału zaufaniem, mogą odetchnąć z ulgą. Przedstawione sposoby zagwarantują im spokój i piękny, wymarzony wystrój.