Sztuczna trawa zamiast prawdziwej?

Każde młode małżeństwo marzy o swoim własnym kącie. Dobrze jak mają możliwość wybudowania swojego domu, by móc tam wspólnie wić gniazdko. Wykańczając swój budynek mieszkalny nie można zapominać o zagospodarowaniu terenu wokół domu. Chcąc uzyskać szybki efekt dobrze jest skorzystać z wykładziny sztucznej trawy. Jest to dość drogie rozwiązanie, ale na pewno zapewni niesamowity wizualny efekt. Wystarczy bowiem zwoje trawnika zamówić, następnie rozwinąć w ogrodzie i koniec pracy.

Szerokie zastosowanie sztucznej trawy

Jest to idealne rozwiązanie dla osób niecierpliwych, leniwych czy emerytów.  I tak na dobrą sprawę to jest to sposób na wykończenie ogrodu dla wszystkich. Bez wyjątku. Oczywiście nie jest to obowiązek, ponieważ naturalny trawnik również ma swoje zalety. W jego pielęgnacji wymagane jest po prostu zdecydowanie więcej pracy, no i wygląd trawy nie jest tak niesamowity, jak w przypadku wykładziny, sztuczna trawa ma to bowiem do siebie, że zachowuje intensywny kolor niezależnie od pogody i pory roku. Dlaczego tak się dzieje? Bo jak sama nazwa wskazuje, nie jest ona naturalna. Niesie to za sobą trochę wad, ponieważ wykonywana ona jest ze związków szkodliwych ludzkiemu organizmowi, ale chcąc po prostu cieszyć się pięknym trawnikiem, bez wylegiwania się bezpośrednio na murawie, to spokojnie można się zdecydować na takie rozwiązanie. Szczególnie, gdy jest się na tyle zabieganym, że czasu nie będzie na pielęgnacje naturalnej trawy. Jedno jest pewne, gdy wybierze się wykładzinę sztucznej trawy, a mianowicie ogród nią wyściełany będzie zdecydowanie lepiej się prezentował w zestawieniu z innymi terenami wokoło. Również z tego względu, że w takim ogrodzie krety nie zamieszkają. Nie będzie dzięki temu konieczności walki z tymi zwierzętami.

trawa

Jeśli jednak w domu znajdują się lub jest wiadome, że pojawią się dzieci, z którymi chętnie będzie się spędzało czas na świeżym powietrzu w przydomowym ogrodzie, to lepiej zrezygnować ze sztucznego trawnika. Wszystko co naturalne jest dla młodego pokolenia zdecydowanie korzystniejsze. Wydaje się jednak, że korzystanie z nienaturalnej trawy dużo bardziej polecane jest na najróżniejszych boiskach, kortach tenisowych i wszędzie tam, gdzie powinno znajdować się miękkie podłoże. Oczywiście, że osoby prywatne także wykorzystują w swoich ogrodach wykładziny sztucznej trawy, ale częściej po takie rozwiązanie sięgają właściciele klubów sportowych. Nie tylko z tego względu, że nie mieliby czasu dbać o naturalną murawę, ale raczej dlatego że sztuczna trawa jest odporniejsza na zniszczenia, a dodatkowo nie brudzi w tak dużym stopniu ubrań. I tak jak zostało wspomniane – nie “zaprasza” ona kretów, a jak wszyscy na pewno zdają sobie sprawę, obecność tych zwierzątek na boisku podczas meczu piłki nożnej byłaby bardzo niewskazana. Nie chcąc narażać się na tego typu przeciwności, lepiej sprytnie wykorzystać alternatywę trawy naturalnej. I jeszcze jedna sprawa- duża przepuszczalność wody sprawia, że nie tworzą się na niej kałuże, aczkolwiek jak ktoś sobie przypomni mecz na stadionie narodowym, to może powątpiewać w tę zaletę.