Szkło z grafiką – wybierz całoroczny motyw!

Panele szklane zdobywają sobie coraz większą popularność w naszych wnętrzach. Trudno się temu dziwić, dlatego że dają piękny, przykuwający wzrok efekt, a do tego są bardzo łatwe w pielęgnacji i łatwo je wymienić na inne.

Jakie motywy mogą znaleźć się na panelach szklanych i w jakich pomieszczeniach mogą sprawdzić się wręcz idealnie? Przekonajmy się!

Najpopularniejsze motywy wykorzystywane na panelach szklanych

Zioła

Dla wielu osób są nie tylko apetycznym uzupełnieniem potrawy, czy też sposobem na wypełnienie pomieszczenia przyjemnym aromatem, lecz także formą dekoracji. Aby cały czas cieszyć się ich świeżym wyglądem, warto rozważyć zamontowanie paneli szklanych właśnie z tym motywem. Ziołowy nadruk na panelach szklanych najczęściej stosowany jest właśnie w kuchni, gdzie może podnieść apetyt

Kawa

Kształtne, dekoracyjne, palone ziarna kawy na szklanych panelach mogą sprawić, że niemal poczujesz ich niesamowity aromat. Jest to kolejny motyw, który gości raczej na kuchennych ścianach.

Owoce

Świeże, soczyste, skropione wodą… aż chce się je zjeść! Motyw owoców w kuchni też może wyglądać świetnie i pobudzać kulinarną wyobraźnię. Świeże owoce budzą najczęściej przyjemne skojarzenia z latem, zdrowym stylem życia i zachęcają do zmiany sposobu odżywiania się na zdrowszy. Wychodzi na to, że owocowe panele w kuchni to absolutny must have.

Blat do Twojej kuchni

Wzory abstrakcyjne

Panele szklane niekoniecznie muszą przedstawiać coś konkretnego. Wręcz przeciwnie, czasem wyrazisty wzór np. geometryczny jest tym najbardziej wskazany, by wnieść do wnętrza nieco życia. Może on budzić skojarzenie z osobami nieszablonowymi, kreatywnymi, więc jeśli chcesz, by Twoje wnętrze przedstawiało Cię właśnie w taki sposób, rozważ wybór paneli szklanych z właśnie takim motywem. 

Kwiaty

Świeżość, przyjemny zapach, piękne kolory, uroczy wygląd, miękkość… to jedynie przykłady skojarzeń, jakie mogą budzić w nas motywy kwiatowe. Nadają one pomieszczeniu niebywałej lekkości, a przy tym sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu.

Krajobrazy

Miłośnicy bliskich i dalekich wojaży mogą się w nich wręcz zakochać – piękne plaże z palmami, widok miasta nocą, ukwiecona łąka, las, czy też zapierające dech krajobrazy górskie to jedynie przykłady tego, co może pojawić się na naszych ścianach w kuchni, w kabinie prysznicowej lub nad łóżkiem. Kto by nie chciał zasnąć pod palmą?

Gdzie warto zamontować panele szklane?

Cała historia zaczyna się od kuchni i łazienki. Są to pomieszczenia, w których najłatwiej o trudne do usunięcia zabrudzenia i wilgoć, dlatego też kładziemy w nich łatwe w czyszczeniu płytki. Od niedawna jednak nudzą nas zwykłe płytki, które na całej ścianie, od góry do dołu wyglądają tak samo. Dlatego też alternatywą stały się panele szklane.

Szkło z dowolnie wybraną grafiką jest bardzo łatwe w montażu, demontażu, czyszczeniu, a przy tym doskonale ubarwia wnętrze. Dlatego też coraz częściej możemy zobaczyć wspomniane wyżej motywy oraz szereg innych właśnie w kuchni czy też łazience. Czy jednak panele szklane są montowane tylko tam? Niekoniecznie.

Czy panele szklane sprawdzą się także w innych pomieszczeniach?

Ze względu na sposób montażu, panele szklane nie muszą być mocowane bezpośrednio na ścianie, lecz w pewnym oddaleniu od niej, co daje możliwość zamocowania oświetlenia z tyłu, sprawiając wrażenie głębi. Daje to niesamowity efekt dekoracyjny, który można z powodzeniem wykorzystać w sypialni, salonie, gabinecie, a nawet w pokoju dziecinnym. Oprócz domów prywatnych, różnego rodzaju instytucje, agencje i inne budynki użytku publicznego coraz częściej stawiają na wykorzystaniu paneli szklanych w dekorowaniu wnętrz. 

Co jeszcze warto wiedzieć o panelach szklanych? Niekoniecznie musimy ograniczać ich zastosowanie tylko do ścian, mogą one z powodzeniem zdobić także np. drzwi w szafkach. Co więcej, w wielu miejscach istnieje możliwość zamówienia paneli z własną grafiką, dzięki czemu będą one absolutnie jedyne w swoim rodzaju. Jednym z takich miejsc jest sklep internetowy Magic & Style, w którym oferujemy również plakaty, fototapety, naklejki i szereg innych produktów, dzięki którym nadasz swoim czterem ścianom zupełnie nowego charakteru. Oprócz tego,udzielamy też porad o tym, jak prawidłowo zmierzyć meble i sprzęt AGD przed złożeniem zamówienia np. na fototapetę, a także podpowiemy, jak prawidłowo przystąpić do procesu montażu.