Styropian dachowy – czym jest?

Styropian dachowy jest doskonałą izolacją termiczną, którą montujemy na naszych dachach w trakcie budowy nowego domu lub remontu. Styropian wytworzony jest z podgrzanych za pomocą pary wodnej granulek polistyrenowych. Jest to porowate tworzywo sztuczne. Kolory styropianu mogą być przeróżne, zazwyczaj jest on dopasowywany do potrzeb klienta. Styropian ów spełnia świetnie swoje zadani jako ochrona naszego dachu. Płyty styropianowe natomiast pocięte w sposób szczególny, żeby dopasować je do kształtów dachu. Kształty styropianu są regularne, lecz wyprofilowane w odpowiedni sposób, żeby jego funkcja ochronna zadziałała.

Jakie są podstawowe funkcje styropianu dachowego

Styropian dachowy możemy wykorzystać przede wszystkim przy remontowaniu naszego domu lub przy budowaniu nowego. Styropian bowiem jest świetną opcją, jeżeli chcemy użyć go do ochrony naszego dachu. Stanowi on swoistą izolację przed zimnem i wilgocią. Styropian i jego części cięty jest na różne sposoby, żeby lepiej spełniać swoje zadanie, jeżeli chodzi o ochronę przed wilgocią. Specjalne kształty, które nadawane są przed maszyny, pomagają odprowadzać wodę pod kątem, pod którym umieszczony jest dach. Zapobiega to więc powstawaniu wilgoci na poddaszu lub suficie – mówi ekspert z firmy KR Dach System.

Gdzie można go kupić?

Istnieje wiele sklepów budowlanych, do których możemy wybrać się w celu zakupienia styropianu dachowego. Znajdują się one najczęściej w dużych miastach – na przykład możemy je znaleźć w centrum handlowym czy w centrum budowlanym. Styropian dachowy możemy także znaleźć na różnych stronach internetowych. Wiele firm zajmuje się sprzedażą owych towarów przez Internet. jest to bardzo dobry i wygodny wybór, ponieważ dowóz do domu zapewnia nam bezpieczne dotarcie towaru na swoje miejsce. Wszystko jednak zależy od tego, kto jaki sposób zakupów preferuje. Oba są możliwe, a i wybór jest bogaty, więc możemy wybierać do woli a na pewno znajdziemy konkretny kolor oraz kształt.

Dlaczego styropian dachowy jest taki ważny?

Styropian dachowy ma za zadanie izolować temperaturę oraz wilgoć przed dostaniem się jej do naszego domu. Styropian jest bardzo wygodnym wyjściem, ponieważ jest on bardzo lekki – nie stanowi żadnego dodatkowego obciążenia dla naszego dachu, a co za tym idzie – jego zakup i użycie nie naraża nas na niebezpieczeństwo. Styropian potrafi skutecznie ochronić nas przed zbyt niską temperaturą oraz wiatrem.

styropian

Postacie styropianu dachowego

Najpopularniejszymi postaciami są płyty spadkowe i trójkątne kliny styropianowe. Płyty spadkowe przyczyniają się do prawidłowego ułożenia dachu, tak by woda, która znalazła się na dachu w wyniku deszczu mogła odpłynąć w specjalnie wyznaczone do tego miejsca. Trójkątne kliny styropianowe są najczęściej stosowane przy tak zwanych obróbkach ‘’papowych’’ dachów płaskich. Istnieje także wiele innych odmian styropianu dachowego, więc możemy być pewni, że zawsze znajdziemy odpowiednie dla nas elementy.