Styl glamour i klasyczny – niezbędne sztukaterie we wnętrzu

Cenisz sobie elegancje i subtelny przepych wnętrz glamour? Lubisz klasyczne meble i akcesoria, które przywołują na myśl klasyczny wygląd wnętrz? Jeżeli te dwa style są dla  ciebie najbardziej inspirujące i zależy ci na osiągnięciu w swoim domu takiego wystroju to wówczas warto zastanowić się nad wybraniem odpowiednich elementów dekoracyjnych, które pomogą w osiągnięciu zamierzonego efektu.

Jak osiągnąć taki efekt?

sztukateria szczecinJednym z takich elementów jest wybór estetycznych dekoracji. Dla osób odważnych polecamy wybór atrakcyjnych sztukaterii, które niewątpliwie dodadzą stylu każdemu wnętrzu. Sztukateria to elementy dekoracyjne pod sufitem – zamykają wnętrze, tworzą spójną całość w pomieszczeniach o eleganckim wystroju. Sztukateria znana jest od starożytności, swoje ożywienie przeżywała w okresie renesansu i baroku – obecnie powraca do nowoczesnych mieszkań i domów, by wprowadzić do nich elegancję.

Oprócz dodatków dekoracyjnych, typu sztukateria, warto rozważyć wybór ciemniejszych, matowych w kończeniu farb lub tapet z tłoczeniami z aksamitu – takie wykończenie ścian wpływa pozytywnie na wystrój całego wnętrza. Pozwala na wprowadzenie do wnętrza szlachetności.

W stylu glamour doskonale sprawdzą się duże błyszczące kafle, dekorowane w stylu angielskim meble i błyszczące, złote lub srebrne dodatki. Lampę do wnętrza glamour warto wybrać kryształową – dzięki grze światła osiągniemy uroczy efekt we wnętrzu. Taki styl kojarzony jest z wystrojem domów znanych i bogatych – obecnie dzięki mnogości sklepów z artykułami wystroju wnętrz można małym kosztem udekorować swój dom.

Styl klasyczny to połączenie tradycyjnych elementów, ze stylem angielskim. We wnętrzu dominują antyki i elementy stylizowane na takie. Taki styl jest przyjazdy i rodzinny, chętnie spędzamy czas we wnętrzach podobnie udekorowanych, ponieważ są one ciepłe. Użycie różnorodnych faktur materiałów pozwala na osiągnięcie przyjaznego efektu.

Oferta sklepów

Obecnie coraz więcej sklepów z akcesoriami dekoracyjnymi specjalizuje się również w sprzedaży wysokogatunkowych produktów budowlanych – elementów sztukaterii, farb, tapet i innych. Dzięki temu decydując się na skorzystanie z oferty danego sklepu możemy wyposażyć całe wnętrze w produkty w jednym stylu. Dzięki temu dużo łatwiej jest nam osiągnąć spójny efekt, nawet jeżeli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w aranżowaniu wnętrz. Dla wszystkich poszukujących takich właśnie punktów usługowych specjalną ofertę przygotował właściciel salonu. Bogaty wybór wysokiej jakości produktów do dekoracji wnętrz oraz mebli i armatury. Wybierając produktu z jednego sklepu mas pewność że w łatwy sposób udekorujesz wyjątkowe wnętrze.