Stelaże do biurek

Wykonując pracę w trybie siedzącym, często narażamy się na liczne dolegliwości w postaci bólu pleców, nóg, karku czy też przedramion. Skarżymy się również na bóle oczu, którym często nie dajemy tyle wypoczynku, na ile zasłużyły. Jednak o ile na problemy z oczami musimy znajdować inne sposoby, o tyle pozostałe dolegliwości związane z pracą przy biurku, mogą być zniwelowane przy pomocy dobrze dobranego stelażu do biurka. Jakie ma zalety i czemu warto w niego zainwestować?

Czym jest stelaż do biurka?

Jest to wyjątkowo prosta, metalowa konstrukcja, dzięki której możesz zmieniać wysokość swojego biurka w dowolny sposób. Dzięki niemu dawne problemy ze zbyt niskim lub zbyt wysokim biurkiem odchodzą w zapomnienie, a Ty możesz dowolnie dostosować stanowisko pracy do swoich potrzeb. Konstrukcja jest lekka, zabezpieczona lakierem proszkowym, a w dodatku jej regulowanie jest wyjątkowo proste.

Zalety stelaża do biurka

Zapewne nieraz zdarzyło Ci się pracować przy zbyt niskim lub zbyt wysokim biurku. Powodem mogło być niewłaściwe dobranie mebla lub choćby tymczasowa praca przy cudzym biurku, dostosowanym do potrzeb innej osoby. Tak czy inaczej, nie wpływało to korzystnie na Twój kręgosłup.

Stelaż do biurka może to łatwo zmienić, gdyż umożliwia Ci pełne dostosowanie wysokości i kąta nachylenia do Twoich aktualnych potrzeb. 

Stelaż do biurka w chwili obecnej częściej znajduje zastosowanie w nowoczesnych biurach, lecz może być z powodzeniem wykorzystywany w prywatnym domu. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza gdy z jednego biurka korzysta kilka osób o różnym wzroście. Co więcej, rozwiązuje się problem wymiany biurka dla dziecka. Nasze pociechy szybko rosną, a to, co było dobre jeszcze rok czy dwa lata temu, dziś nie spełni już oczekiwań. Jest tak m.in. właśnie z biurkami, które z czasem stają się za niskie. Elektryczny stelaż do biurka rozwiązuje ten problem.

krzesła biurowe

Czy stelaże do biurek zakłócą moją pracę? 

Absolutnie nie. Pracują one wyjątkowo cicho, co oznacza, że nie będą Cię one rozpraszały podczas zmiany regulacji. Co więcej, nie musisz się w ogóle od niej odrywać, by zmienić wysokość biurka. Wiadomo już, jak mocno na naszą efektywność wpływa choćby chwilowe oderwanie się od wypełnianych zadań, zwłaszcza w chwili, gdy byliśmy na nich najbardziej skupieni. Dlatego też wysokością biurka można sterować za pomocą urządzeń elektronicznych, a także zapisać w pamięci kilka pożądanych wysokości. 

Stelaż do biurka – pomocą dla kręgosłupa?

Coraz większą popularnością cieszy się model wykonywania pracy na stojąco. Jest to sposób na zapewnienie ciału raz na jakiś czas możliwości zmiany pozycji, dzięki czemu mniej narażamy się na ryzyko bólu i idącego za nim spadku samopoczucia, wraz z podążającym za nim spadkiem efektywności.

Możliwość szybkiego podwyższenia biurka umożliwia pracę w dogodnych warunkach nawet w pozycji stojącej. 

Jaka jest jeszcze inna zaleta? Otóż nowoczesne stelaże do biurek dostępne są obecnie w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu łatwo dobrać je do koloru blatu oraz wystroju całego pomieszczenia. 

Inne zastosowania stelaży do biurek

Obok umożliwienia nam wielogodzinnej pracy w dużo lepszych warunkach, stelaże do biurek można wykorzystywać również na inne sposoby. Nogi stelażu, wyposażone w elektrycznie regulowaną kolumnę pionową, można łączyć belkami o różnej długości, dzięki czemu możemy uzyskać blat o dowolnej wielkości. Dzięki takim rozwiązaniom możemy uzyskać nie tylko dogodne miejsce pracy, lecz także mównicę, czy też stolik pod projektor. Stelaż do biurka z możliwością elektrycznej regulacji sprawdzi się tu świetnie, właśnie ze względu na możliwość bardzo szybkiej i praktycznie bezgłośnej regulacji.