Schody granitowe – praktyczne i dekoracyjne

Schody są wizytówką domu, szczególnie zewnętrzne. Przychodzimy w odwiedziny i wzrok nasz kieruje się na dom, a potem schody wejściowe, więc warto, żeby były reprezentacyjne i stylem odpowiadały architekturze budynku. Schody nie tylko muszą estetycznie i pięknie wyglądać, ale zapewniać bezpieczeństwo. Dowiedz się, dlaczego to właśnie granit jest surowcem idealnym na schody do domu i ogrodu!

Materiał, z jakiego zostaną wykonane schody, powinien być trwały i służyć nam przez długie lata. Doskonałym kamieniem spełniającym te wymagania jest granit. Możemy zastosować go w różnej formie, na przykład płytek lub kostki. Zaletą granitu jest to, że jest materiałem niezwykle trwałym, twardym, odpornym na zmienne warunki atmosferyczne, deszcz lub mróz. Doskonale sprawdzi się w domach jednorodzinnych, klatkach schodowych budynków wielorodzinnych jak i komercyjnych, na przykład galerie handlowe, dworce, banki, tam, gdzie jest duże natężenie ruchu. Granit charakteryzuje się specyficznym kropkowanym wzorem i powierzchnią polerowaną, szczotkowaną, młotkowaną i płomieniowaną. Jest materiałem eleganckim o wyjątkowym designie.

Schody granitowe zewnętrzne

Granit idealnie sprawdzi się jak materiał wykończeniowy schodów zewnętrznych. Aby uniknąć upadków, przede wszystkim w miesiącach jesienno-zimowych, najlepszym będzie granit płomieniowany lub szczotkowany, który ma właściwości antypoślizgowe ze względu na chropowatą powierzchnię. Ze względu na działanie czynników atmosferycznych, jakim poddane są schody na zewnątrz obiektów, granit będzie wyborem doskonałym ze względu na odporność na ścieranie, zarysowania, zabrudzenia i wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Jest odporny na działanie związków chemicznych, całkowicie wodoodporny, a po impregnacji lub żywicowaniu pochłanianie wody jest na poziomie zerowym. Dzięki temu nie będą pękać w niskich temperaturach. Poza tym dzięki estetycznemu i wyglądowi może być wizytówką firmy, do której te wyjątkowe schody prowadzą. Granit to nie tylko szarość, ale również inna, rozmaita kolorystyka. Jest w czym wybierać. Dlatego stał się materiałem docenianym w aranżacji wnętrz bądź przestrzeni wokół budynków. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj przystępna cena granitu.

Schody granitowe wewnętrzne

schody marmurowe w domu

Zakład kamieniarski z Poznania przyjmuje zamówienia na wyjątkowe schody granitowe, które posłużą na lata i będą ozdobą domu. Pełna oferta usług dostępna na stronie internetowej firmy.

We wnętrzach można pozwolić sobie na niezwykle efektowne i eleganckie wręcz wytworne schody z kamienia granitowe polerowane, które doskonale komponują się w aranżacjach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy do ich umycia podstawowy detergent. Nie wymagają specjalnych preparatów, jak w przypadku marmuru. Sprawdzą się doskonale w różnych typach schodów, na przykład jednobiegowych, wielobiegowych – między piętrami i zabiegowych. Będą nie tylko trwałe, odporne na zniszczenia, zarysowania, ale również zapewnią efektowny wygląd każdemu pomieszczeniu. We wnętrzu minimalistycznym będą koncentrowały na sobie uwagę i stanowiły ważny element dekoracyjny. Warto zastosować w stopniach schodów z granitu polerowanego specjalne antypoślizgowe żłobienia na brzegach stopni, aby zabezpieczyć ich użytkowników przed upadkiem.

Schody z kostki granitowej

Kostka granitowa może być wykorzystywana nie tylko do wykonania schodów zewnętrznych prowadzących do budynku, ale również schodów w ogrodzie. Jest ona odporna na działanie czynników atmosferycznych: mrozu, deszczu oraz mechaniczne uszkodzenia. Dzięki niezwykłej twardości kamienia jest praktycznie niezniszczalna, może służyć nam przez lata. Nie wymaga konserwacji i szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy ją zamiatać i myć myjką ciśnieniową, używając wody z detergentem. Kostka granitowa dzięki różnorodnym kształtom i barwom pozwala na ciekawe aranżacje przestrzeni przed budynkiem, bądź w ogrodzie. Kamień naturalny, jakim jest granit, ma wiele zastosowań, a jako schody sprawdza się doskonale. Zapewnia nie tylko ich trwałość i wytrzymałość, ale również wizualny efekt. Schody z granitu będą wizytówką elegancji i dobrego stylu mieszkańców domu.