Różnobarwne profile LED w pokoju dziecka

Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko spało w idealnym pokoju. W końcu dla naszych podopiecznych jesteśmy w stanie zrobić wszystko i chcemy im dawać tylko to, co najlepsze.

Prócz wyboru mebli, kolorów ścian i zabawek musimy zastanowić się nad oświetleniem. Świetnie sprawdzają się tutaj różnobarwne profile LED.

Rola oświetlenia w pokoju dziecka

Oświetlenie odgrywa bardzo ważną rolę w każdym pomieszczeniu. W pokoju dziecka ma ono wyjątkowo trudne zadanie. Z jednej strony musi być jasne i energetyzujące do zabawy i nauki. Pamiętajmy, że właściwe oświetlenie przestrzeni roboczej podczas czytania czy pisania wpływa na to, jak szybko męczą nam się oczy. Jeżeli nasz maluch zawsze będzie pracował przy nieodpowiednim oświetleniu może trwale uszkodzić wzrok. Jednak wieczorem światło w pokoju naszego malucha powinno być miękkie i uspokajające, by ułożyć go do snu. Nie jest łatwo połączyć takie rozwiązania w jednym pomieszczeniu jednak mogą to zrobić profile LED.

lampy LED Warszawa

Integracja oświetlenia LED w pokoju dziecięcym

Nie ma potrzeby łączenia gniazd ściennych z lampkami nocnymi. Lampy LED mogą być instalowane w dowolnym miejscu i są bardzo energooszczędne. Wraz z rozwojem naszych dzieci w oświetleniu LED łatwo możemy zmieniać kolory, intensywność i umiejscowienie, dzięki czemu pokój naszego podopiecznego rośnie wraz z nim.

Zintegrować oświetlenie LED możemy na różne sposoby. Jednym z nich jest rozłożenie taśm LED wzdłuż regałów. Mogą one dopasować się do mebli w pokoju. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie oświetlenia w ścianach z karton-gipsu wzdłuż półek, które mogą być oświetlane nawet przez całą noc jeżeli maluszek boi się ciemności. Jeżeli mamy niemowlę to możemy oświetlić diodami łóżeczko i obszar wymiany pieluszek. Dzięki temu, że to rozwiązanie występuje w wielu kolorach możemy uzyskać przyjemny różowy efekt w pokoju księżniczki lub podświetlenie w kolorach ulubionej drużyny dla fana sportu.

oświetlenie LED Warszawa

Różnobarwne żarówki LED można znaleźć w ofercie sklepu internetowego LumenTEC.

Zalety oświetlenia LED w pokoju dziecięcym

Oświetlenie LED zastosowane w pokoju dziecięcym ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim pozwala nam w prosty sposób odzwierciedlać preferencje naszych podopiecznych. Łatwo będziemy też mogli je zmieniać wraz z wiekiem naszego malucha. To rozwiązanie bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Każdy rodzic chce dla swoich dzieci tego, co najlepsze, a to również oznacza najlepszy możliwy świat i dbałość o ekologię. Profile LED są energooszczędne i nie zawierają rtęci. Są więc znacznie bardziej przyjazne dla przyrody i  bezpieczne dla naszych pociech.

Energooszczędność lamp LED sprawia, że nasze rachunki są niższe i to ważna zaleta. Dzięki temu będziemy z czystym sumieniem zostawiać niewielkie źródło światła za każdym razem, kiedy nasz maluch będzie bał się potworów spod łóżka. Bardzo ważne jest to, że panele oświetleniowe mogą dotykać bezpośrednio tkaniny, drewna i innych materiałów wrażliwych na ciepło i nie powodują ryzyka pożaru. Materiał pozostaje bezpieczny i nie musimy się martwić o to, że nasz maluch położy swoją koszulkę czy coś innego w pobliżu lampy.

żarówki LED Warszawa

Diody LED są niezwykle trwałe. Oznacza to, że kiedy raz je zainstalujemy to będziemy mogli cieszyć się światłem przed długi czas bez konieczności wymiany żarówek czy skomplikowanych napraw. Pamiętajmy też, że panele LED są naprawdę różnobarwne. Obecnie technologia ta umożliwia emitowanie bardzo wielu odcieni światła i dzięki temu możemy dopasować ją do stylu każdego wnętrza.