Oryginalne dekoracje okienne

Okna stanowią niebywale istotny element każdego wnętrza. Dzięki nim w pomieszczeniu jest jasno i to okna zapewniają nam dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Warto zatem zadbać o odpowiednią dekorację tego elementu, tak by okna nie tylko pełniły funkcję użytkową, ale i dekoracyjną.

Firany – znów wracają do łask

Jedną z bardziej rozpowszechnionych form dekoracji okiennej są firany. Obecnie ze względu na szeroki wybór rozmaitych materiałów w wielu kolorach i o rozmaitych fakturach, możemy zaobserwować ich wyraźny renesans. Coraz chętniej sięgamy po firany, bo przestają na się one kojarzyć z mieszkaniem rodem z PRL-u, a zaczynamy dostrzegać ogrom zalet jaki ze sobą niosą.

Firany zasłaniają okna przed wścibskim okiem osób znajdujących się na zewnątrz budynku, uniemożliwiają podglądanie tego co dzieje się wewnątrz pomieszczenia. Warto mieć świadomość, że spełniają swoją funkcję tylko w dzień – w nocy, gdy zapalimy światło, wszystko co dzieje się w pomieszczeniu jest widoczne z zewnątrz. Zatem jeżeli zależy nam na prywatności, warto dodatkowo skorzystać z zasłon lub rolet.

Rolety jako popularne dekoracje okienne

Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór rozmaitych rolet. Producenci oferują nam standardowe rolety na okienne, które rozwijane zasłaniają powierzchnię szyby. Ponadto możemy wybrać ciekawe rolet z naturalnych materiałów: bambusa, trawy. Ten rodzaj rolet, nazywany rzymskim doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Rolety biurowe, czyli tzw. żaluzje pionowe, najchętniej są stosowane przez rozmaite instytucje publiczne.

rolety BydgoszczJak widać wybór jaki oferują nam sklepy jest ogromny. Należy tylko zapoznać się z produktami i fakturami a potem już tylko wybrać najbardziej nam odpowiadający produkt. Ilość takich rolet jest szczególnie bogata i stanowi wyjątkową możliwość dekoracji okien, tak by spełniały one wszystkie potrzeby użytkownika. Z uwagi na rozmaite rodzaje materiałów, kolorów i wzorów, rolety doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Zapewniają one świetną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia i w elegancki sposób mogą zaakcentować okno.

Nie ma przeciwwskazań by zamontować zasłony lub rolety na oknie, na którym już mamy firany.

Ozdobne i funkcjonalne zasłony

Zasłony są ciemniejszą i mniej przepuszczającą światło wersją firan. Można je spokojnie zamontować na drugim rzędzie karnisza, jako dodatkową ochronę wieczorną lub w lecie, przez silnym działaniem promieni słonecznych. W zależności od naszych potrzeb, możemy wybrać długość i szerokość zasłon, a także ich kolor oraz wzór. Dzięki temu mamy pewność, że taka zasłona będzie pasowała do charakteru pomieszczenia, w którym zawiśnie. Nie ma obaw, że nie znajdziemy takiego materiału, który nam się spodoba. A jeśli jednak tak będzie, a zależy nam nam zasłonięciu okien – możemy zawsze wybrać jednak rolety, które dzięki nowoczesnemu wyglądowi sprawdzą się doskonale w większości pomieszczeń i mieszkań.
By w sposób odpowiedni wyposażyć nasze wnętrza, warto skorzystać z oferty profesjonalnej firmy.