Obraz do salonu – jak go wybrać?

Obraz do salonu jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie musimy wybrać do swojego domu. Salon bowiem, jest najważniejszym miejscem w naszym domu – tutaj spotyka się cała rodzina, a gdy przyjeżdżają do nas goście, przyjmujemy ich w salonie. Dlatego na to pomieszczenie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy dekorowaniu naszego domu. W salonie powinien znajdować się obraz pasujący do stylu w jakim udekorowany jest nasz dom. Wszystkie osoby mieszkające w domu powinny zgodzić się do wyboru konkretnego obrazu. Oczywiście nie musimy wybierać tylko jednego obrazu, ilość jest dowolna. Możemy także zasięgnąć porady dekoratora wnętrz, jeżeli nie jesteśmy pewni swojego wyboru.

Gdzie dostać obraz odpowiedni do naszego salonu?

Zależy jaki to ma być obraobrazy do salonuz. Istnieje wiele różnych galerii sztuki czy innych miejsc, w których możemy zakupić odpowiedni dla nas obraz. Sklep z antykami także jak najbardziej nadaje się na zakup obrazu. Aukcje internetowe albo licytacje są równie dobrym pomysłem na wybór dobrego obrazu. Należy jednak pamiętać o tym, że obraz musi idealnie pasować i do nas, i do naszego miejsca zamieszkania, a zwłaszcza do salonu. Obraz, który się wpasuje do wnętrza salonu, będzie podziwiany zarówno przez nas, jak i przez każdego gościa, którego zaprosimy do naszego domu.

Czy może być to nasze własne dzieło?

Na naszej ścianie mogą zawisnąć różne obrazy, jednak oryginalnym pomysłem będzie zawieszenie obrazu, który jest naszym własnym dziełem. Po pierwsze, dlatego, że nie dostaniemy takiego samego obrazu w żadnym sklepie ani w Internecie. Po drugie, jeśli nasi domownicy i znajomi wiedzą o naszym zamiłowaniu do sztuki – będą zachwyceni główną ozdobą naszego salonu, bo wykonaną przez nas. Namalowany przez nas obraz, obojętnie w jakim stylu – jeżeli będzie pasował do wystroju naszego salonu – może zawisnąć na naszej ścianie.

Czym się kierować wybierając obraz?

Wystrój mieszkania czy domu, w którym mieszkamy powinien w pełni pokrywać się z każdym szczegółem. Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik, każdy przedmiot powinien pasować do swojego miejsca. Obraz do salonu jest jednym z najważniejszych eksponatów, które zdobią nasz dom, więc należy do wyboru podejść poważnie. Co ważne – należy wyraźnie określić jaki jest nasz styl i czy charakteryzuje się wystrój mieszkania. Inaczej bowiem będzie się prezentował obraz z epoki średniowiecza w nowoczesnym wnętrzu, a inaczej w konwencji starodawnej. Do pierwszego rodzaju wystroju taki obraz w ogóle nie będzie pasował, więc lepiej wybrać dzieło artysty takiego jak na przykład Pablo Picasso, lub Edvard Munch. Trzeba także uważnie dobierać kolory obrazu do naszego salonu. Do wnętrza będą musiały także pasować odpowiednie ramy obrazu. Ciemne, drewniane ramy będą odpowiednie do delikatnego wystroju salonu, w którym nie ma wielu szczegółów. Taki styl podkreśli klasyczny wystrój wnętrza. Natomiast złote ramy, które są dodatkowo ozdobione wkomponują się w salon, w którym dominuje kolor biały.