Modne wzory w sypialni – co wybierają projektanci?

Wykorzystanie wzorów w sypialni wcale nie musi oznaczać przekształcenia jej z oazy spokoju w eklektyczny pokój reprezentujący wszystkie najnowsze trendy. Z odrobiną wyczucia, umiejętnego łączenia kolorów i odpowiednim podejściem z łatwością odświeżysz swoją sypialnię. Sprawdź, jakie modne wzory wybierają projektanci i które motywy sprawdzą się najlepiej w Twoich wnętrzach.

Modne wzory 2020 – co wybrać do sypialni?

Relaks kojarzy się z naturą, a ta stanowi jeden z ważniejszych motywów we wzorach i wnętrzarstwie w nadchodzących sezonach. Nie tylko kolory kojarzące się z naturą, a więc różne wariacje zieleni, ale też wzory przywodzące na myśl spokojną naturę zdecydowanie sprawdzą się w sypialni i pozwolą zachować w niej równowagę i ład, jednocześnie wprowadzając ciekawe akcenty kolorystyczne. Wzory inspirowane naturą przywodzą na myśl motywy roślinne i takie z pewnością mogą pojawić się w sypialni, choć nie powinno być ich zbyt wiele.

Pościel całkowicie pokryta wzorem liści palmowych wygląda dobrze, o ile w pozostałych częściach sypialni zachowamy względny brak dekoracji i zagramy na dobrej kompozycji kolorów. Jeśli chcesz wpleść do sypialni więcej wzorów, postaw na gładką pościel a wzory wykorzystaj w elementach dekoracyjnych.

Co zagra dobrze w sypialni? Ciekawym pomysłem na włączenie wzorów do sypialni będzie wykorzystanie elementów wykonanych z rattanu, wikliny czy suszonych traw. Mogą to być meble, jak np. stoliki przy łóżku, ale też drobniejsze elementy, jak koszyk na biżuterię czy krzesełko przy toaletce. W zestawieniu z jasnym łóżkiem i jasną pościelą możesz pozwolić sobie wtedy na ciekawe wzory na poduszkach ozdobnych.

poduszki

Motywy roślinne są w tym sezonie na topie!

Najmodniejsze motywy do sypialni

Projektanci stawiają już od kilku lat na trójwymiarowe faktury, które naprawdę dobrze sprawdzają się w sypialni w formie ozdobnych poduszek i koców. Poduszki typu „shaggy” warto połączyć z wzorami płaskimi, na gładkiej bawełnie, wykorzystując np. trend geometryczny lub roślinny. Ciekawą propozycją na sezon 2020 będą wzory roślinne, ale nie te inspirowane dużymi, egzotycznymi palmami, a bardziej tradycyjnymi kwiatami polnymi, ptakami i motylami. Stylizując sypialnię dla
dorosłych warto pamiętać, by wybierać spośród wzorów nie wyglądających nazbyt dziecinnie – kwiaty czy motyle będą w porządku, o ile nie przytłoczą całego pomieszczenia i nie skupią na sobie całej uwagi. Jak zrobić to dobrze?

Kwiatową pościel połącz z poduchami i narzutą ozdobną w jednym, dopasowanym kolorze. Może to być butelkowa zieleń czy modny, pastelowy, brudny róż, terakotowy pomarańcz czy beż. W sypialni, choć już nie w zestawieniu z bardzo wzorzystą pościelą dobrze zaprezentują się materiały takie jak len, tkaniny z pętelkami, czy płótno, które można spotkać także w formie poduszek, zasłon czy obić na zagłówek łóżka. Ciekawym dodatkiem do dość prosto urządzonej sypialni będą wzory geometryczne, zarówno nadrukowane na pościelach jak i w formie wazonów, talerzyków czy dekorów ściennych.

Kolory w sypialni – jak łączyć je ze sobą?

Wśród ciekawszych kolorów, które coraz częściej pojawiają się w aranżacjach projektantów i pasują do sypialni znalazła się szmaragdowa, oliwkowa czy miętowo-szara zieleń, terakotowy pomarańcz, piaskowy beż, czy kojarzący się z porannym niebem przybrudzony róż. Kolory takie można wpleść w sypialni zarówno jako farbę na ścianach, kolor ściany akcentowej, jak i w formie dodatków takich jak poduchy, koce, narzuty, zasłony czy ceramiczne wazy.