Mieszkania dwupoziomowe

Wielką popularnością w ostatnim czasie cieszą się mieszkania dwupoziomowe. Jest to nieruchomość dość atrakcyjna pod względem cenowym, ponieważ za poziom ze skosami płacimy mniej niż za prostą powierzchnię. Często skosy nie są zbyt dokuczliwe, zwłaszcza jeśli zaczynają się prawie od półtora metra. Niekoniecznie też w takich mieszkaniach muszą być wyłącznie okna połaciowe. Niektóre są zaprojektowane w taki sposób, że mamy spore proste okna, ścięte tylko w jednym miejscu, kształtem przypominają trapezy. Mogą to być też okna trójkątne. W związku z tym takie pomieszczenia prezentują się ciekawie i atrakcyjnie, co na pewno warto wykorzystać.

10

Urządzanie mieszkania dwupoziomowego jest jednak bardziej kosztowne, chociażby ze względu na schody, jakie należy wykonać na wymiar. Jest to spory wydatek, ale jednak niezbędny, by swobodnie przemieszczać się między piętrami. Warto jednak zauważyć, że poddasza są niezwykle urokliwe, więc mamy wiele możliwości tworzenia ciekawych aranżacji, co może nas zainspirować. Mieszkania dwupoziomowe zapewniają także wygodę mieszkania, niemal jak w domu jednorodzinnym. Mamy zatem do swojej dyspozycji sporą przestrzeń, jaką można w dowolny sposób zaaranżować.

Jeśli z kolei chodzi o kwestie techniczne, to na poddaszach zawsze warto sprawdzić warstwę docieplenia. Często pojawiają się tutaj mostki termiczne i mamy do czynienia ze sporym wychłodzeniem, a nawet ryzykiem pojawienia się pleśni i grzybów. Warto więc pierwszej zimy na nowym mieszkaniu dwupoziomowym, wykonać badanie termowizyjne, a wtedy bez problemu będziemy mogli sprawdzić, jak to wygląda w naszym przypadku. Nie jest to wielki koszt, a może nam pomóc zaoszczędzić sobie wielu problemów, jakie mogłyby się pojawić w przyszłości. Poza tym mieszkania dwupoziomowe to zawsze doskonały pomysł, na jaki warto postawić, a wtedy cała rodzina będzie zadowolona z takiej dostępnej dla siebie przestrzeni. Zazwyczaj są to mieszkania, które mają przynajmniej trzy czy cztery pokoje, więc można dość komfortowo się zakwaterować, nawet jeśli ma się dzieci. Cała rodzina na pewno się zmieści.