Meble na wymiar i ich zalety

Meble na wymiar to dzisiaj bardzo często spotykane produkty w naszych domach. Obecnie odrobinę odchodzi się od tych gotowców z katalogów meblowych właśnie na rzecz mebli wykonywanych dokładnie pod życzenie klienta. Takie meble mogą pomieścić wiele założeń jakie nie udało by się pomieścić w tych „ikeowskich” produkcjach. Oczywiście kupowanie w salonach meblowych to nadal powszechnie spotykana praktyka jednak u klientów, którzy wymagają oryginalności zdecydowanie częściej spotyka się właśnie meble szyte na miarę. To co je zdecydowanie wyróżnia to możliwość zaaranżowania i dopasowanie ich do naszej kuchni.

Na wymiar znaczy lepszy?

Pobranie wymiarów to dopiero początek. Następnie zaczyna się praca stolarza, która obejmuje dobranie surowca (najczęściej drewna) i spasowanie go do potrzeba danego mebla. Na tym etapie tworzy się forma mebli, która uzależniona jest od projektu. Możemy tutaj zainstalować dodatkowe oświetlenie, które dzisiaj to zazwyczaj lampki typu LED. Możemy zastosować specjalny system przeciwdziałający trzaskaniu mebli przy zamykaniu półek. Warto go zastosować a można powiedzieć że jest to wręcz minimum.

mebleAle pomysłów na dodatki do mebli jest dużo więcej. Dzisiaj nie przypominają one w niczym tych topornych mebli, które kiedyś znajdowały się w naszych domach. Co prawda ma to swoją cenę ale znacznie ułatwia korzystanie z kuchni i przygotowywanie posiłków. Hitem ostatnich lat w kwestii mebli kuchennych na wymiar jest opcja ukrycia lodówki w meblach. Dzięki temu wszystko pasuje do siebie kolorystycznie a także pod względem designu. To wszystko ma jednak swoją cenę, która jest odpowiednio większa. Szacuje się, że koszt jeśli chodzi o meble na wymiar to około 130 % kosztów mebli dostępnych w salonach. Czy jesteśmy gotowi zapłacić za tego rodzaju produkt taką cenę niech każdy rozważy sam. My natomiast stawiamy na rozwiązania oryginalne i elastyczne a takie gwarantują nam meble na wymiar.