Lustra na wymiar – przydatna inwestycja?

Średnio w domach posiadamy dwa lustra — jedno umieszczone w łazience i jedno w przedpokoju. Najczęściej kupujemy je w supermarkecie albo sieciowych sklepach wnętrzarskich. Taki gotowy produkt posiada jednak sporo wad. Nasze mieszkania i domy urządzamy przez wiele lata i rzadko kiedy wyglądają dokładnie tak, jak w katalogu przewidział to projektant. Tworzymy mnóstwo ułatwień, kupujemy dodatki na zakupach i podczas podróży. Warto więc zainwestować w lustro, które dopasuje się do naszego mieszkania, a nie stworzy kolejny element, do którego trzeba będzie dopasować siebie i swoją przestrzeń. Lustra na wymiar nadają się do wszystkich przestrzeni. Można dowolnie modyfikować naszą koncepcję, by uzyskać najlepszy efekt.

 

Lustro w przedpokoju

Lustro w przedpokoju to jedno z najważniejszych luster w domu. To właśnie w nie spoglądamy, kiedy wychodzimy na spotkanie czy imprezę. Zakupione lustro w gotowej ramie może okazać się za małe, zbyt szerokie lub, co gorsza, wąskie. Dlatego warto przemyśleć, na której ścianie zwierciadło będzie spełniać swoją rolę najlepiej i zamówić je na wymiar. A może kupiliśmy szafę wnękową, której drzwi nie zostały wyposażone w lustra? Pokrycie tej powierzchni lustrzaną taflą jest najlepszym rozwiązaniem. Wykorzystamy nieużywaną przestrzeń i powiększymy optycznie nasz przedpokój.

 

Lustro w łazience

Zbyt ciemna lub ciasna łazienka to zmora większości bloków. Nie musimy od razu remontować i przebudowywać całej łazienki. Pomyślmy o tym, jak optycznie powiększyć tę przestrzeń i sprawić, że długie kąpiele staną się przyjemniejsze, a codzienny makijaż łatwiejszy. Zamawiając lustro, które zostanie dokładnie dopasowane do ściany nie tyko powiększymy przestrzeń, ale też doświetlimy ją. W tym wypadku najlepszym dodatkiem będzie wytłumione mleczną przesłoną światło ledowe. Nasi gości z pewnością będą zaskoczeni tą drobną, a jednak efektowną zmianą. Jeśli posiadamy dużą łazienkę, warto pomyśleć nad lustrem, które nada jej dodatkowego uroku. Możemy wówczas skorzystać ze szkła barwionego i posłużyć się kolejną taflą jako obrazem nadającym szyku.

lustra łazienkowe

 

Lustro na poddaszu?

Pokoje na poddaszu uważa się za nieustawne i niepraktyczne. Mimo wszystko kuszeni ich przytulnym urokiem decydujemy się zaadaptować tę przestrzeń. Okazuje się wówczas, że ustawienie pod nimi mebli czy dopasowanie zwierciadła okazuje się sporym kłopotem. Możemy obrócić tę defekt w atut. Wystarczy, że zamiast standardowego prostokątnego lustra skorzystamy z usługi docinania go na wymiar i wypełnimy przestrzeń przylegającą do skosu taflą. Takie rozwiązanie nie tylko powiększy pokój, ale też podkreśli jego charakter.

 

Lustro jako dodatek

Jeśli lustro ma stanowić przede wszystkim dodatek, a jego walory praktyczne są drugorzędne, możemy pokusić się o lustro barwne. Brązowe lub grafitowe urozmaicą wnętrze i zagwarantują jego niepowtarzalny klimat. Oczywiście klasyczny, prostokątny kształt nie jest koniecznością. Możemy stworzyć fantazyjną mozaikę lub przyciąć je na przykład owalnie. Oprócz kształtu samego lustra, zadbajmy też o jego ranty dobierając szerokość faz, czyli skośnych ścięć rantów.

Decydując się na lustro na wymiar możemy zagwarantować sobie najwyższą jakość lustra. W dodatku dopasujemy je do swoich potrzeb, a nie nasze potrzeby do gotowych, proponowanych przez producentów rozwiązań. Pamiętajmy, że dom to nasza świątynia, w której powinniśmy czuć się swobodnie i móc urządzać go, tak jak sobie wymarzyliśmy. Lustra przycinane na wymiar są gwarantem idealnego wystroju. Wypełnią odpowiednio każdą przestrzeń, na której nam zależy, pomogą doświetlić i rozjaśnić pomieszczenia.