Kwiaty w Twoim domu – wystrój dla miłośników roślin

Często nie mamy w swoich czterech ścianach lub za oknem tyle zieleni, ile byśmy chcieli. Dlatego też warto pomyśleć o zmianie tego stanu i o zaadaptowaniu kilku sympatycznych dla oka roślin pod swoim dachem. Nawet jeśli nie masz tzw. ręki do kwiatów, a pod Twoją opieką nie przeżyje nawet kaktus, nadal są sposoby na zaadaptowanie kwiecistych motywów w wystroju wnętrza. Poniżej ciekawe pomysły na ożywienie wnętrza zarówno z udziałem roślinności żywej, jak i dekoracji z uroczym, kwiecistym motywem.

kwiaty we wnętrzuJak wprowadzić kwiaty do swojego wnętrza?

Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich, pozornie najprostszym, jest ustawienie kilku roślin w wybranym przez siebie miejscu. Kwiaty stojące w doniczkach widujemy w domach już od wielu lat, zarówno w domach rodzinnych, jak i u znajomych, lecz w dawniejszych latach nie przywiązywano do roślin domowych tak wielkiej wagi, jak obecnie. Nie były one odpowiednio skomponowane ze sobą, ich dobór był przykładowy, niewiele osób zastanawiało się również nad wpływem określonych roślin na wystrój wnętrza. Obecnie się to zmieniło i dobieramy kwiaty z większą uwagą, obserwując, jak komponują się ze sobą nawzajem i z wystrojem naszych wnętrz. Wydzielamy im specjalne miejsca, ich ustawienie nie jest już przypadkowe, jak dawniej. Kilka lat temu taki sposób dekorowania domu roślinami zyskał sobie przydomek Urban Jungle i chociaż pierwotnie oznaczał dżunglę miejską w sensie licznych, wysokich zabudowań, to obecnie coraz powszechniej odnosi się właśnie do wykorzystywania roślin w dekoratorstwie wnętrz.

fototapeta w kwiaty

Motywy kwiatowe ciągle są na czasie

Jeśli w Twoim przypadku kwiaty wyrastają od razu suszone, możesz pomyśleć o innych sposobach ukwiecenia swojego domu. Jednym z interesujących przykładów jest fototapeta w kwiaty. Dający wrażenie trójwymiaru, delikatny motyw w jasnych, świetlistych kolorach to coś, co sprawdzi się w wielu wnętrzach; będzie wręcz świetnym pomysłem na ożywienie zbyt surowego, minimalistycznego lub nowoczesnego wnętrza. Oprócz wyglądu niewątpliwą zaletą tapety do kuchni jest jej wysoka jakość. Nadruk jest zabezpieczony na wierzchu powłoką ochronną z PCV, dzięki czemu fototapeta nie blaknie i jest odporna na zabrudzenia. Co więcej, nadaje się ona na różne powierzchnie i można ją łatwo nakleić samodzielnie. 

Jak można na inne sposoby zaprosić roślinność pod swój dach? Od dawna na salonach triumfy świecą poduszki, zasłonki, dekoracyjne figurki lub klasyczne tapety z kwiatowym wzorem. Możliwości jest wiele, a gra jest warta świeczki, dlatego, że możemy łatwo poczuć ciepłą, wiosenną lub letnią aurę nawet bez wychodzenia z domu, co szczególnie umili nam czas oczekiwania na kolejne, ciepłe dni za oknem. 

Liczne inspiracje znajdziesz choćby na takich stronach jak Pinterest. Kwiaty w dekoracyjnych skrzynkach, samodzielnie wykonywane zasłonki, poduszki, lub ciekawe oferty fototapet mogą podsunąć Ci liczne pomysły, dzięki którym Twoje wnętrze stanie się jeszcze piękniejsze i jeszcze bardziej przytulne, niż dotychczas.