Jakie rodzaje kanap znajdziemy w sklepach?

Elementem wyposażenia każdego salonu jest kanapa. Rynek oferuje szeroki wybór różnorodnych modeli, od dużych klasycznych kanap, po rozkładane i narożne z funkcją spania.   

Jaką kanapę wybrać?

Rynek oferuje różne kanapy. Mogą to być modele duże na trzy lub cztery osoby lub niewielkie przeznaczone do małego wnętrza albo narożne. Rynek oferuje meble w stylu klasycznym lub nowoczesnym. Kanapy posiadają zazwyczaj funkcję spania. Oznacza to, że w ciągu dnia pełnią funkcje siedziska, miejsca do wypoczynku, a w nocy po rozłożeniu stają się komfortowym i wygodnym łóżkiem dla członków rodziny lub gości. 

Rodzaje kanap – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Kanapa  rozkładana z funkcją spania doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w każdym innym pomieszczeniu, wszędzie tam, gdzie potrzebny jest mebel, na którym możemy wygodnie usiąść, odpocząć po ciężkim dniu pracy, zobaczyć ulubiony film lub serial, przeczytać ciekawą książkę, a w nocy wyspać się w komfortowy sposób. Może to być na przykład pokój dzienny, gościnny, czy dla dzieci. Ze względu na możliwość złożenia i rozłożenia jest niezwykle wygodna i funkcjonalna w niewielkich mieszkaniach.

nowoczesna kanapa do salonu

Natomiast kanapy narożne doskonale będą się prezentowały w większych salonach. Kanapa narożna to tak naprawdę dwa meble w jednym tylko zdecydowanie bardziej ustawne. W salonie może pełnić nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną. Zestawiona z designerskimi fotelami może stanowić estetyczny i oryginalny zestaw niezwykle stylowo prezentujący się w salonie. Różnorodność wariantów stylistycznych pozwoli klientowi dopasować produkt, odpowiadający jego wymaganiom i potrzebom. Kanapy klasyczne i narożne niezwykle stylowo prezentują się w każdym wnętrzu i zapewnią możliwość wieloletniego użytkowania ze względu na solidność wykonania i odporność na wszelkiego rodzaju zniszczenia, wynikające z intensywnego, codziennego użytkowania.

Zalety kanapy rozkładanej z funkcją spania

Rozkładana kanapa z funkcją spania jest produktem wielofunkcyjnym, w ciągu dnia pełniącym funkcję mebla do siedzenia, wypoczynku, a w nocy wygodnego i komfortowego mebla do spania. Ogromna zaletą tego typu kanapy jest możliwość umieszczenia jej na niewielkiej powierzchni pokoju dziennego, gościnnego lub w kawalerce. Dzięki wygodnemu mechanizmowi można ją bez problemu rozłożyć i złożyć, bez konieczności używania dużej siły. W niewielkim pokoju w ciągu dnia można swobodnie się poruszać, dzięki rozkładanej kanapie z funkcją spania. Poza tym posiadają one najczęściej pojemnik do przechowywania pościeli, co  nie pozostaje bez znaczenia na niedużej powierzchni mieszkania. Z powodzeniem zastąpi ona wygodne łóżko, na które nie każdy domownik może sobie pozwolić ze względu na zbyt małą powierzchnię mieszkania. Rynek oferuje szeroki wybór dużych i mniejszych kanap rozkładanych o różnych kształtach i kolorach, a także fakturach materiałów obiciowych, dlatego każdy klient znajdzie mebel odpowiadający jego potrzebom. To produkt komfortowy w użytkowaniu, funkcjonalny, trwały ze względu na solidność wykonania. 

Zalety kanapy narożnej z funkcją spania

Rynek oferuje obok tradycyjnych kanap rozkładanych również kanapy narożne z funkcją spania. Stylowy narożnik doskonale będzie prezentował się w salonie. To idealne rozwiązanie dla osób pragnących zaoszczędzić nieco przestrzeni, a jednocześnie zapewnić wszystkim mieszkańcom i gościom miejsce do wygodnego siedzenia. Powierzchnia do siedzenia i spania jest tak duża, że z powodzeniem zastąpi dwie kanapy, dlatego kupując narożnik z funkcją spania codziennego oszczędzamy we wnętrzu sporo miejsca. Designerskie kanapy narożne sprawdzą się w pomieszczeniu zaaranżowanym w każdym stylu od klasycznego, po nowoczesny, skandynawski, czy loftowy.

Wybór kanapy rozkładanej klasycznej lub narożnej powinien być podyktowany potrzebami klienta.