Jakie okna do garażu blaszanego wybrać?

Garaże blaszane mają zaskakująco wiele zalet, przez co ich popularność stale rośnie.

Są doskonałą alternatywą dla garaży, które zostały wydzielone z części domu rodzinnego, jak również wolnostojących – murowanych, które są bardzo wysokie w kosztach budowy. Warto wspomnieć, że tradycyjne garaże wykonane z cegły, wymagają pozwolenia na budowę, zaś w przypadku „blaszaków” zazwyczaj nie ma takiej konieczności.

Bardzo ważne jest jednak, aby powierzchnia garażu blaszanego ograniczała się do maksymalnie 35m2, a na posesji mogą znajdować się tylko dwa tego typu obiekty. Istotne jest, aby wystosować wniosek, do odpowiedniego organu, w celu uzyskania zgody na budowę garażu – zazwyczaj pisemną prośbę składa się do Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego. 

Garaże blaszane – dobry wybór w świetnej cenie 

„Blaszaki” bez wątpienia wygrywają nad innymi garażami – są praktyczne, funkcjonalne i w dodatku tanie. Ich konstrukcja jest niezwykle prosta, ale również bardzo trwała. Na rynku sprzedawane są różne rodzaje garażów blaszanych – ocynkowane, akrylowe lub wykonane z materiału drewnopodobnego.

Koszt takiej inwestycji zamyka się w kilku tysiącach złotych, co jest niezwykle atrakcyjną ceną i aktualnie „blaszaki” są najtańszym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Mimo to pełnią jednak wszystkie funkcje, które powinien pełnić garaż – chronią samochód przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak również są doskonałym miejscem do składowania przedmiotów, które zajmują dużo miejsca. „Blaszaki” to rozwiązaniem dla każdego, kto ceni sobie wysoką jakość, idącą w parze z niską ceną.

Okna w garażach blaszanych – czy są konieczne?

Wielu osobom wydaje się, że „blaszak” to nic innego jak prosta konstrukcja, stworzona z blachy, do złudzenia przypominająca wiatę. Nic bardziej mylnego – dzisiejsze garaże blaszane charakteryzuje dobry wygląd oraz solidna budowa. W „blaszaku” bez problemu można zainstalować otwory okienne, ale warto wcześniej zastanowić się, jakie funkcje ma pełnić nowo postawiony obiekt.

Okna w „blaszaku” nie są koniecznością i decyzja ta głównie zależy od preferencji klientów. Jeśli garaż blaszany nie jest tylko obiektem do trzymania samochodu lub innego pojazdu mechanicznego, warto rozważyć opcję umieszczenia w jego konstrukcji okien. Bardzo często „blaszak” służy jako warsztat, wówczas okna są niezbędnym elementem – naturalne światło jest w tym przypadku bardzo ważne i pozytywnie wpływa na komfort i dobre samopoczucie.

Okna stanowią również niezastąpiony element dekoracyjny i niezwykle poprawiają estetykę blaszanego garażu – dzięki nim jego wygląd jest dużo bardziej elegancki. W dużej jednak mierze wstawienie otworów okiennych jest uzależnione bezpośrednio od użytkowników danego „blaszaka” – ich indywidualnych potrzeb i preferencji.

okna garażowe

Jakie okna do garażu blaszanego wybrać?

Okna garażowe w „blaszaku” powinny być estetyczne i zarazem funkcjonalne – dzięki czemu zapewnią użytkownikom dostęp do światła dziennego, umożliwią wietrzenie pomieszczenia, a ponadto wnoszą ze sobą walory wizualne. Okna w garażu blaszanych powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzywa – najlepiej z PCV. Materiał ten odporny jest na działanie czynników atmosferycznych, a ponadto długo zachowuje świeżość i wygląda, jak nowy.

Ważne również, aby okna miały odpowiedni kształt profilu, który ma za zadanie zminimalizować proces osadzania się zanieczyszczeń. Do ich zamontowania warto wybrać firmę, która specjalizuje się w sprzedaży garażów blaszanych i innych niezbędnych do nich elementów. Tylko profesjonaliści świadczą usługi na najwyższym poziomie, oferując przy tym produkty wysokiej klasy.

Firma powinna posiadać szeroką ofertę, dzięki czemu każdy klient będzie miał możliwość wybrania garażu blaszanego indywidualnie do swoich potrzeb.