Jak zapełnić puste ściany w nowoczesnym wnętrzu?

Współcześnie dekorowanie ścian własnych czterech kątów to idealny sposób, aby nadać mu nieco charakteru. Jednak nie wystarczy zawiesić kilka zdjęć rodzinnych, aby oddać klimat wnętrza, a jednocześnie nieco je urozmaicić. Obecnie na rynku rozwiązań jest mnóstwo, dzięki czemu można osiągnąć naprawdę niepowtarzalny efekt.

Wbrew pozorom dekorowanie pustych ścian, zwłaszcza w nowoczesnym wnętrzu, nie należy do prostych zadań. Z racji tego, że w chłodnych i surowych pomieszczeniach nie sprawdzą się rodzinne fotografie czy impresjonistyczne obrazy, rozwiązania należy szukać gdzieś indziej. Może warto postawić na plakaty w ramach, ciekawe naklejki na ściany czy obrazy na szkle?

Puste ściany we wnętrzu nigdy nie sprawią, że będzie ono prezentowało się dobrze. Za każdym razem będziemy odnosić wrażenie, że czegoś w nim brakuje. Wbrew pozorom dekoracje na ścianach sprawdzą się nie tylko w małych i przytulnych pomieszczeniach, ale również w nowoczesnych aranżacjach. Dzięki odpowiednio dobranej dekoracji klimat wnętrza nie będzie aż tak surowy, a pozostałe elementy wystroju nabiorą zupełnie innego charakteru.

plakaty w ramie

Interesujące plakaty w ramach – na co zwrócić uwagę?

W ostatnich latach niezwykle popularne stało się wieszanie rożnego rodzaju plakatów w ramach na pustych ścianach. Trend ten wyparł stare, malowane obrazy, które do tej pory gościły mimo wszystko w niemal każdym wnętrzu. W nowoczesnych aranżacjach plakat z ciekawym przesłaniem – nawet słownym, jest niezwykle pożądany. Nie tylko oddaje charakter jego mieszkańców, ale przede wszystkim jest niekonwencjonalną dekoracją, na którą zwrócą uwagę niemal wszyscy.

W ramę można także wstawić plakat z ciekawym widokiem albo strukturą. Dzięki temu wnętrze z pewnością będzie odmienione.

Fototapeta – czy dalej jest modna?

Jeszcze do niedawna fototapetę uznawano za dodatek, który podobnie jak zwyczajna tapeta jest już niemodny. I chociaż tradycyjne tapety słusznie kojarzą się z wnętrzem bez pomysłu, o tyle fototapeta daje o wiele więcej możliwości, które na długi czas odmienią każde nowoczesne wnętrze.

Wszystko jednak zależy od tego jaką fototapetę wybierzemy. Jeżeli szukamy rozwiązania do nowoczesnego pomieszczenia, warto zainteresować się takim wzorem, który dodatkowo podkreśli niecodzienny styl wnętrza. Łąka pełna kwiatów czy las deszczowy z pewnością będzie świetnie prezentował się w stylu minimalistycznym, natomiast w nowoczesnym warto postawić na ciekawe wzory, pojedyncze elementy natury czy nawet fototapetę imitującą cegłę. Dzięki zainstalowaniu fototapety w salonie, przedpokoju, a nawet kuchni, zbędne okażą się inne dodatki w postaci półek czy obrazków.

plakat w ramieTapeta w ramie czy zestaw ramek?

Nowoczesne wnętrza dają również wiele innych możliwości – bez obaw można bawić się w łączenie różnych stylów, ponieważ efekt końcowy może mile zaskoczyć każdego, nawet dekoratora-amatora. Na stronach wnętrzarskich często można zobaczyć ciekawe połączenie dużej, jednokolorowej ramy, z kawałkiem tapety. Z racji tego, że takie rozwiązania są raczej niespotykane w nowoczesnych aranżacjach, można dodatkowo podkreślić pomysłowość i charakter wszystkich mieszkańców. Taki motyw bardzo często jest wykorzystywany w nowoczesnych wnętrzach w stylu skandynawskim.

Innym pomysłem jest wykonanie na pustej ścianie kolażu z różnego rodzaju ramek. Wielu projektantów stawia wtedy na kolorowe plakaty w ramach bądź kilka inspirujących napisów. Takie połączenie sprawdzi się zwłaszcza w dużych nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie sporych rozmiarów pusta ściana będzie bardzo przytłaczająca.

Lustro – klasyczne rozwiązanie do każdego wnętrza

Jeśli jednak pragniemy postawić na klasykę w nowoczesnym wnętrzu – warto powiesić na pustej ścianie lustro. Będzie ono wyglądało najlepiej w małych pomieszczeniach, które nie tylko chcemy urozmaicić, ale również optycznie powiększyć. Projektanci najczęściej wybierają okrągłe lustro ozdobione promieniami słońca, bądź klasyczne w czarnej ramie.

W jaki sposób zapełnić puste ściany?

Decydując się na zmianę aranżacji pomieszczenia, warto postawić na niecodzienne rozwiązania – zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. W tym przypadku świetnie sprawdzą się ciekawe plakaty w ramach, najlepiej zestawione w większą mozaikę. Taki pomysł zaciekawi wszystkich odwiedzających gości, a nowoczesne pomieszczenie nabierze charakteru.

Ciekawym i prostym wyjściem będzie naklejenie na pustą ścianę fototapety. Dzięki temu w pomieszczeniu nie będą konieczne inne elementy dekoracyjne, a surowa ściana wzbudzi zachwyt w domownikach.