Jak wykorzystać kamienne napisy ozdobne w ogrodzie?

Dekorowanie ogrodów w przeróżny sposób towarzyszy nam już zasadniczo od lat. Zawsze znajdzie się ktoś, kto w swoim obejściu „zasadzi” kamienne grzybki lub postawi wyciętego z opony łabędzia. Jeśli jednak nie przemawiają do Ciebie typowe, ogrodowe krasnale ani wyżej wymienione ozdobniki, warto może przemyśleć bardziej współczesne formy dekoracyjne? Dobrym pomysłem mogą być kamienne napisy ozdobne. Są to praktycznie niemal takie same napisy, jakie coraz częściej stawiamy na naszych półkach z książkami lub stołach. Napisy te mają za zadanie wyrazić nasz indywidualny charakter, dekoracyjnie podpisać, kto jest właścicielem pokoju. Ale jeśli przechodzimy do dekoracji ogrodu, nie zadowalamy się często już samym posadzeniem kolorowych kwiatków. W dobie wszechobecnych usług projektowania nie tylko wnętrz, lecz również i ogrodów, ogród przestaje być jedynie kolorową wizytówką naszego domu, cieszącą oczy nasze i naszych gości. Ma on dziś za zadanie także wyrażać nasz charakter – a wszystko za pośrednictwem kamiennych napisów. Czym się charakteryzują takie napisy i gdzie można je nabyć?

Kamienne napisy – charakterystyka

O ile nie mamy do czynienia z kamieniem wytworzonym sztucznie, jest to wyrób w pełni ukształtowany przez naturę, co jest idealnym materiałem dekoracyjnym dla osób dbających o dom w zgodzie z otaczającym środowiskiem. Jednak osoby takie prędzej zdecydują się na zwyczajne wysypanie poszczególnych miejsc naturalnym kamieniem dekoracyjnym, celem zapobiegania rozprzestrzeniania się chwastów w miejscach, w których szczególnie by sobie te osoby ich rozrostu nie życzyły. Wiąże się to z faktem, iż do wykonania kamiennego napisu, konieczna jest jednak jego mechaniczna obróbka, czasem dodawanie ozdobnego brokatu oraz pokrywanie napisu barwnikami w poszczególnych kolorach. A w związku z tym produkt pierwotny od zgodności z naturą zaczyna odbiegać. Dlatego też i nie każdy zdecyduje się na takie dekorowanie ogrodu. Podobnie, jak nie każdy postawi w nim plastikowego krasnala. Powracając jednak do osób zainteresowanych kamiennymi napisami, mogą one zaopatrzyć się zarówno w produkty gotowe, jak i zapoznać się z ofertami firm, które proponują wykonanie takiej ozdoby według projektu indywidualnego. Można tutaj zażyczyć sobie nie tylko obróbki kamienia w formie napisu, lecz można zamówić także wycięcie kamienia na kształt np. konkretnego zwierzęcia. Dzięki temu zyskujemy stylowy element aranżacji ogrodu, którego nigdzie indziej się nie zobaczy.

pokój w nowoczesnym stylu
Jeśli jednak zdecydujesz się na gotowy produkt, warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Polystone.pl, na której znajdziesz eleganckie, kamienne napisy 3D, wykonane ręcznie. Są one wyjątkowo trwałe i odporne na zniszczenia. Ich dodatkowe atuty to odporność na promieniowanie UV (nie wyblakną), nieprzepuszczanie wilgoci, oraz ich uniwersalność. Możesz wykorzystać je do dekoracji domowego zacisza bądź właśnie w ogrodzie. Należy mieć na uwadze to, że napisy wykonywane ręcznie nie będą oszlifowane tak idealnie, jak te prosto z maszyny, trzeba liczyć się z wystąpieniem drobnych niedoskonałości. Nie oznacza to jednak, że produkty oferowane przez firmę Polystone są wykonywane niedbale. Są wykonywane z dbałością o szczegóły, lecz tworzenie ręczne powoduje, iż poszczególne produkty mogą odrobinę się miedzy sobą różnić, co jednak tylko podnosi poziom ich wyjątkowości.
Kamienne napisy są świetnym pomysłem na kunsztowną i nowoczesną dekorację. Można umieścić ją na stoliku ogrodowym, pośród kwiatów, lub wykorzystać je do zaprojektowania ogrodu tematycznego. Napisy mogą być w dowolnym języku (zwłaszcza, jeśli dokonujesz zamówienia indywidualnego), jednak najpopularniejszym językiem jest oczywiście angielski. Kamienne napisy, z uwagi na trwały surowiec to dekoracje, które będą spełniały swoją ozdobną funkcję przez długie lata, dobrze jest zatem zastanowić się wcześniej nad zakupem. Jeśli dopiero projektujemy nasz wymarzony ogród, dobrze jest zawczasu zaplanować, gdzie taki napis zostanie umieszczony. Wówczas będzie wzorcową spełniał swoją dekoracyjną powinność.