Jak udekorować nowe mieszkanie?

Kiedy kupimy mieszkanie, obojętnie czy nowe czy z rynku wtórnego, to jest jest ono dla nas nowym mieszkaniem. Chcemy je urządzić w taki sposób, który będzie odpowiadał naszym potrzebom estetycznym i funkcjonalnym. Zależnie od tego jak liczna jest nasza rodzina musimy urządzić jedną, dwie lub więcej sypialni, dodatkowo pokój dzienny, kuchnię, łazienkę. A może też biuro i jadalnię. Jak zaplanować dekorację mieszkania by nie osiągnąć spójny efekt?

Po pierwsze i najważniejsze zaplanujmy jakich kolorów chcemy użyć w naszym mieszkaniu. Dla początkujących dekoratorów proponujemy wybór dwóch, maksymalnie trzech, współgrających ze sobą kolorów i budowanie wnętrza na zasadzie dobierania pasujących elementów. Gdy np. zdecydujemy się na stworzenie mieszkania w stylu marynarskim to wybierzmy kolor niebieski i biały. Styl marynarski dobrze sprawdza się w łazience, elementy wodne doskonale wpisują się w jej klimat i wyglądają bardzo ciekawie. W salonie dobrze jest dobrać do tych dwu zimnych barw cieplejszy kolor by ocieplić wnętrze. I tak do niebieskich ścian i białych dodatków możemy dodać brązowe meble, które wprowadzą ożywienia do wnętrza naszego nowego mieszkania.

Jeśli sami nie czujemy się na siłach do tego by samodzielnie dekorować mieszkanie, możemy zatrudnić profesjonalistę, dekoratora wnętrz, który pomoże nam osiągnąć w nowym mieszkaniu taki efekt na jakim nam zależy. Szczególnie dużo może przynieść pomoc takiego specjalisty w wypadku gdy mamy do zagospodarowania dużą przestrzeń domu czy dużego apartamentu i nie wiemy w jaki sposób dobrze zagospodarować wnętrze.

Przed dekoracją

mieszkania LubinDeweloperzy chętnie zgadzają się na to by przyszli właściciele domu mogli samodzielnie rozplanować układ pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Dzięki takiej dozie indywidualności wprowadzanej już na poziomie projektu klient jest bardziej przywiązany do swojej nieruchomości. Samodzielne rozplanowanie pomieszczeń wpływa również pozytywnie na funkcjonalność domu czy mieszkania, ponieważ w dużo większej części możemy wpłynąć na całokształt naszej nieruchomości.

To samo dzieje się w przypadku wyboru dekoracji do naszego mieszkania, warto zatem poświęcić chwilę czasu na przejrzenie katalogów na temat wystroju wnętrz i rozważnym wyborze mebli i dodatków we wnętrzu. Tylko w taki sposób zyskujemy pewność, że nasze mieszkanie będzie nam się wciąż podobało i będzie nas wciąż na nowo zachwycać.