Jak skutecznie uszczelnić okna? Na ciepło!

Kupując okna do nowego domu należy rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze, jakie okna wybrać, drewniane czy wykonane z PCV. Obie wersje mają swoje wady i zalet, tak naprawdę wybór zależy tylko od nas. Ważna jest też cena okien, jest to w końcu inwestycja na lata. Cena musi iść w parze, z jakością, okna powinny być funkcjonalne i wytrzymałe.

Ważną rolą stolarki okiennej jest szczelność, istotna w sezonie grzewczym. Okna nie powinny przepuszczać zimna i zachowywać temperaturę wewnątrz budynku. Odpowiedni produkt można połączyć z ciepłym montażem.

Czym jest ciepły montaż okien

Ciepły montaż jest technologią łączącą w sobie dwa ważne elementy. Pierwszym z nich są szczelne okna a drugim montowanie w budynku. Efekt otrzymuje się poprzez dodanie dwóch warstw izolacyjnych, wewnętrznej i zewnętrznej. Ciepły montaż dzieli się na dwa główne rodzaje uzależnione od rodzaju ściany w budynku.

  • Ciepły montaż w otworze okiennym. Jeżeli budynek posiada dwuwarstwową ścianę i izolację zewnętrzną o grubości 10-15 cm okno montowane jest jak najbliżej zewnętrznej krawędzi muru. Istnieje też możliwości zastosowania ciepłego montaży w ścianie jednowarstwowej mającej grubość do 50 cm. W tym wypadku okno znajduje się dokładnie pośrodku ściany.
  • Montaż w warstwie docieplenia. Stosuje się go w ścianach dwuwarstwowych o grubości przekraczającej 15 cm. Okno znajduje się poza otworem okiennym bezpośrednio w warstwie ocieplenia. Wystaje nieco poza bryłę budynku.

Ciepły montaż likwiduje tak zwane mostki wentylacyjne, nieszczelne miejsca powstałe podczas wstawiania okien. Sprawdź ofertę specjalistycznej firmy – tutaj>>

ciepły montaż LUCH

Dodatkowe zalety

Nowoczesne okna same w sobie wykazują się szczelnością na wysokim poziomie. Połączone z ciepłym montażem dają same korzyści. Wspomniana nieprzepuszczalność staje się jeszcze większa, dzięki temu obniżają się koszty ogrzewania. Budynek jest lepiej chroniony przed wilgocią, zagrzybieniem i pleśnią. Powstaje znacznie lepsza izolacja od dźwięków na zewnątrz budynku. Ciepły montaż jest ponadto bardzo trwały, profesjonalnie wykonany bez problemów wytrwa wiele lat. Bardzo dobrze chroni okna jak i cały budynek, w którym go zastosowano.

Oszczędność i efektywność – satysfakcja z okien

Kończąc budowę domu warto zastanowić się nad oszczędnościami. Wykorzystanie najlepszych materiałów powinno zapewnić niższe koszty utrzymania. Zastosowanie ciepłego montażu okiem pomoże w osiągnięciu tego efektu.

Technologia opiera się na zastosowaniu dodatkowych warstw izolacyjnych i mocowaniu okien przy samej krawędzi muru lub też bezpośrednio w warstwie ociepleniowej. Dzięki temu okna są jeszcze bardziej szczelne, nie występują mostki wentylacyjne. Temperatura wewnątrz budynku jest stała a koszty ogrzewania mniejsze. Budynek jest ponadto chroniony przed wilgocią i grzybem. Dzięki swej trwałości ciepły montaże jest doskonałym rozwiązaniem przy budowie domu.