Jak dobrać gustowne firany do salonu

Jeśli zastanawiasz się na tym, w jaki sposób zwieńczyć całą dekorację w pokoju, to postawienie sobie pytania dotyczącego firan powinno dać odpowiedź na większość wątpliwości, bowiem to od ich wyglądu zależy wizerunek całego pokoju. Większości ludzi, wchodząc do jakiegokolwiek pomieszczenia, nie zwraca uwagi na firany. Zazwyczaj to umeblowanie, obrazy czy oświetlenie dają pierwszy efekt i sprawiają, że jakaś przestrzeń przypada nam do gustu bądź nie. Prawda jest jednak taka, że po jakimś czasie nasza uwaga kieruje się w stronę okna i to, co znajduje się na karniszu nagle zaczyna mieć znaczenie. Dlaczego tak się dzieje?

firany do salonu

Okazuje się, że firany do salonu mają bardzo ważną rolę w sprawianiu wrażenia harmonii bądź chaosu. Jeśli całość w jakiś sposób łączy się pokój jest przyjazny i lubimy w nim przebywać, jeśli jednak firany stanowią odrębna część z uwagi na swój dziwny czy nieadekwatny do wystroju całego wnętrza wygląd, to z pewnością nikt nie czuje się dobrze w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Poza tym, że firany po prostu muszą do niego pasować, dobrze jest uwzględnić fakt, że ich faktura i to, z jakiego materiału są wykonane, ma znaczący wpływ na to, ile światła znajdzie się w pokoju. Grube i ciężkie firany dają efekt ciemności i mroku, mogą przygnębiać, a nawet powodować, że pokój będzie przez nas nielubiany. Lekkie i przepuszczające dużo światła firanki na pewno sprawdzą się i spowodują, że w pomieszczeniu będzie jasno i tym samym miło.

Warto jest zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam rynek firan, ponieważ od odpowiedniego doboru zależeć może wygląd całego pokoju. Dobrze też wiedzieć, na jaką długość się zdecydować. Jeśli w tym temacie pojawia się zbyt wiele wątpliwości, to dobrym rozwiązaniem jest poszukanie specjalnych instruktaży dobory firan w Internecie bądź wybranie się do profesjonalnego salonu, w którym wykwalifikowani pracownicy doradzą nam i odpowiedzą na wszystkie pytania. Przy ostatecznym wyborze istotne będzie rozpatrzenie panującej mody, która również w świecie firanek ma wiele do powiedzenia. Ostatnimi czasy biel ustępuje miejsca kolorowym aranżacjom, dlatego nikogo nie dziwią już np. brązowe firany do salonu albo zielone do pokoju dziecka. We wszystkim warto zachować zdrowy rozsadek i uwzględnić, że moda mija, a firany zostają, dlatego nasze wybory powinny być przemyślane.