Jak biała kuchnia sprawdza się w nowym domu?

Zbudowałeś właśnie nowy dom i teraz zabierasz się za urządzanie go? A może planujesz remont, przy okazji którego chciałbyś gruntownie zmienić wystrój – kolory ścian, meble, akcesoria, właściwie wszystko? Przestała Ci się podobać Twoja biała kuchnia czy też boazeria w przedpokoju i marzysz o odmianie? Każdy raz na jakiś czas odczuwa taką potrzebę. Jak się jednak za to zabrać?

Cena białej kuchni – ile tak naprawdę wydam?

Pierwsze, o czym koniecznie powinieneś pamiętać, to koszty. Zastanów się, ile dokładnie możesz wydać i trzymaj się tej granicy. W końcu nie chciałbyś chyba, by po perfekcyjnym udekorowaniu połowy mieszkania nagle okazało się, ze nie stać Cię na urządzenie tej drugiej? Najlepiej zrób listę rzeczy, które musisz kupić i zastanów się, ile to łącznie może wynieść, a potem zabierz się za ewentualną redukcję kosztów. Możesz zdecydować się przecież na nieco tańsze meble czy dodatki. Niższa cena wcale nie oznacza, że będą one gorszej jakości. Wręcz przeciwnie, może być odwrotnie. Trzeba tylko dobrze poszukać – oprócz asortymentu droższych sklepów przejrzeć również aukcje internetowe, a nawet second handy.

Jak wygląda biała kuchnia?

Wystrój wg domowników

Kolejną ważną sprawą jest fakt, że oprócz polegania na własnym guście powinieneś również liczyć się z opinią innych osób, Twoich bliskich. Dowiedz się, jakie są ich wyobrażenia na temat wyglądu mieszkania i dopiero potem zabieraj się za planowanie. Przecież to, że Tobie podoba się biała kuchnia wcale nie oznacza, że i pozostali domownicy będą nią zachwyceni. Najlepiej znajdźcie więc jakieś rozsądne kompromisy. Umówcie się, że jedna osoba będzie na przykład decydowała o wystroju sypialni, a druga łazienki. Dzieci niech natomiast mają prawo, by według własnego gustu urządzić swoje pokoje. W końcu to one mają się w nich czuć najlepiej. Pozwólmy im nawet na odrobinę eksperymentów.

Praktyczne rozwiązanie czy problemy?

I po trzecie – kieruj się przede wszystkim rozsądkiem. Szukaj wygodnych i praktycznych rozwiązań. Na przykład biała kuchnia może i wygląda ślicznie, ale za to bardzo szybko będzie się brudziła i wymagała ciągłego sprzątania, przecierania, mycia podłóg. Jeśli jednak wolicie takie rozwiązanie, przyjrzyjcie się bliżej jednej z ofert.Warto się więc kilka razy zastanowić, zanim ostatecznie zadecydujemy o urządzeniu jej w takim stylu. W końcu za kilka lat, mając dość ciągłego szorowania różnych powierzchni, być może będziemy przeklinać ten pomysł. Spróbujmy tego uniknąć, już teraz myśląc nie tylko o eleganckim wyglądzie, ale i bardziej życiowych kwestiach.