Indywidualne kuchnie w stylu angielskim

Angielskie meble na wymiar – zupełnie nowa jakość


Obecnie bardzo popularne stało się robienie mebli na konkretne zamówienia klientów i dopasowanych pod rzeczywiste wnętrze. Takie rozwiązanie daje możliwość dopasowania kolorystycznego do reszty mieszkania czy domu a także maksymalne wykorzystanie przestrzeni naszego pomieszczenia. Często w mieszkaniach w nowym budownictwie kuchnie są małe i znajdują się w pomieszczeniach ze skosami, w których konieczne jest optymalne zagospodarowanie wolnego miejsca. W takich wypadkach naprzeciw klientowi wychodzą firmy zajmujące się wykonywaniem mebli na zamówienie. Osoba zajmująca się profesjonalnie architekturą wnętrza pomaga klientowi w zaprojektowaniu mebli w taki sposób by odpowiadały one wszystkim potrzebom i pomaga znaleźć odpowiednie rozwiązanie, w sytuacji gdy nie mamy pomysłu jak zaaranżowania przestrzeń.


Gdzie najlepiej budować kuchnie angielskie?

Kuchnie w stylu angielskim doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdyż ich jasna kolorystyka optycznie powiększa wnętrze, a użycie litego drewna podnosi estetykę kuchni. Jeżeli dodamy do tego jasne kolory farby lub tapety na ścianach i podłogi, nasza kuchnia zacznie sprawiać wrażenie o wiele większej niż w rzeczywistości. Styl angielski nadaje się niemal do każdego rodzaju wnętrza, ponieważ dzięki doborowi odpowiednich dodatków możemy stworzyć nowoczesne, eleganckie wnętrze lub przytulne i zaciszne miejsce.

♦♦♦♦

Tworzenie kuchni na indywidualne zamówienie, daje niesamowitą możliwość stworzenia ciekawego i niepowtarzalnego wnętrza. Klasycznie w stylu angielskim często pojawiają się uchwyty z porcelanowymi wkładkami, na których przedstawione są kwiaty lub zwierzęta, jednak klient może unowocześnić ten styl decydując się na drobne metalowe okucia czy inne, dowolnie wybranie, rączki. Ażurowe i przeszklone szafki, tak często spotykane w stylu angielskim wprowadzają do wnętrza dodatkową przestrzeń i sprawiają, że kuchnia sprawia wrażenie „otwartej” i przestronnej.

Zalety angielskiego rozwiązania

Zaletą kuchni w stylu angielskim jest duża ilość półek, szafek i innych małych schowków, które umożliwiają przechowywanie dużej ilości przyborów kuchennych, zastawy i sztućców. Co ważniejsze styl angielski doskonale wygląda w otoczeniu dużej ilości przedmiotów, ozdób i pamiątek, co jest nieocenione dla wszystkich tych, którym trudność sprawia rozstawianie się z pamiątkami przeszłości. Samotna porcelanowa filiżanka malowana w maki, deska do krojenia ozdobiona sztuką decoupage czy szklany wazonik malowany w kurki, doskonale odnajdą się w kuchni w stylu angielskim jako ozdoby. Możemy przywiesić na ścianach urokliwe metalowe chochle i cedzaki, dzięki czemu nie tylko oszczędzimy miejsce w szufladach, ale i zyskamy nietypową ozdobę pomieszczenia. Kuchnie angielskie jak widać są zatem bardzo zróżnicowane i można je dowolnie modelować.

Kuchnie angielskie w polskich domach

Ostatnią rzeczą na którą warto zwrócić uwagę przy zamawianiu kuchni na wymiar jest sprawdzenie czy wybrany przez nas salon, oferuje możliwość zakupu sprzętu AGD. Dobre salony mają w swojej ofercie pomoc w doborze sprzętu, ponadto często oferują swoim klientom zniżki. Warto zwrócić na to uwagę, bo odpowiednio dobrany sprzętpodkreśli charakter naszego wnętrza.