Graffiti w mieszkaniu – sposób na unikalne oraz artystyczne wnętrze

Urozmaicanie wnętrz domu i nadawanie im stylu może odbywać się na wiele sposobów. Dziś znane są szczególnie szablony z rysunkami, napisami czy oryginalne grafiki, które mogą być trwale przyklejone do ścian. Spośród różnorodnych technik artystycznych, można wyróżnić również graffiti. Wbrew pozorom, graffiti może się świetnie sprawdzić jako ozdoba naszych ścian. W wielu domach ściany pokoi pokryte są motywującymi napisami, a w dziecięcych pokojach znajdują się ich imiona wykonane różnym stylem.


Graffiti jest powszechnie stosowaną, lecz niedocenianą sztuką. Większości z nas, kojarzy się ona z “bazgrołami”, które szpecą budynki. Rzeczywistość jest jednak odwrotna – warto bowiem podkreślić, że graffiti wykonane przez artystę, z zamiłowaniem, będzie cieszyć oczy i nada wnętrzom oryginalnego stylu. Graffiti często stanowi element ozdobny w sklepach odzieżowych, w salonach fryzjerskich czy w restauracjach.

W dzisiejszych czasach, szczególnie zwraca się uwagę na oryginalność. Trendy się zmieniają, powstają coraz to nowsze techniki artystyczne, a samych artystów jest coraz więcej. Tworzenie graffiti jest znane od wielu lat, jednak ten rodzaj artyzmu zaczął być doceniany stosunkowo niedawno. Stosowanie graffiti jako ozdoby, można spotkać coraz częściej.
Wykorzystując graffiti jako ozdobę ścian naszego mieszkania, możemy zapewnić sobie unikalny wygląd pokoi czy salonu.

Graffiti jako sztuka

Warto dodać że graffiti jest dziełem sztuki, tak samo jak malowane obrazy lub grafiki w różnym stylu. Kolorowe napisy na pewno urozmaicą nasze wnętrze, jeśli zostaną wykonane przez prawdziwego artystę. Mówiąc o graffiti, mamy na myśli oryginalne arcydzieło, a nie popularne graffiti, jakie często “zdobi” mury i niektóre budynki. Atrakcyjne graffiti to dzieło, które wykonywane jest za pomocą wielu sprayów i szablonów.
Wykonanie graffiti nie jest trudne dla osoby, która zajmuje się tym zawodowo. Pomysł, kreatywność, własne farby lub spraye, szablony i podobne elementy, to wszystko czego potrzeba zawodowcowi. Osoba, która często wykonuje graffiti czy murale artystyczne może zmienić naszą ścianę nie do poznania, tym samym nadając pomieszczeniu oryginalny wygląd.

Ozdoba ścienna wykonana stylem graffiti może mieć wiele motywów. Niekoniecznie musi być to napis. Wielu jest artystów, którzy za pomocą sprayów i szablonów tworzą prawdziwe cuda. W tym stylu można więc stworzyć oryginalny obraz, zarys postaci oraz wiele innych elementów.

Artyści, którzy wykonują ozdoby graffiti na zlecenie, mogą wykonać obraz, jaki chcielibyśmy mieć w pokoju. W tym celu należy uzgodnić wszystkie kwestie bezpośrednio z osobą, która podejmie się wykonania grafiki. Im więcej informacji na temat projektu przekażemy twórcy, tym dokładniejszy on będzie. Zalecamy kontaktowanie się tylko ze sprawdzonymi artystami, którzy pochwalić się mogą bogatym i ciekawym portfolio.

Graffiti jest oryginalnym sposobem na ożywienie naszego wnętrza. Z racji rosnącej popularności graffiti, każdy z nas może zamienić swoje mieszkanie w prawdziwe dzieło sztuki.