Ekskluzywna zastawa stołowa do Twojego domu

Komplet zastawy stołowej może być wymieniany co kilka lat, jak i być przepiękną pamiątką rodzinną przekazywaną następnym pokoleniom. Na ogół w domach obecne są dwa rodzaje zastawy – ta używana na co dzień, oraz ta na specjalne okazje.

Jest to spowodowane faktem, że na specjalne okazje chcemy cieszyć się piękną zastawą w doskonałym stanie, dlatego na co dzień używamy innej, którą bez sentymentu poddajemy stopniowej degradacji.

Elegancko i klasycznie

Od zastawy używanej na co dzień, nie wymaga się aby była szczególnie ozdobna, czy też elegancka. Powinna być ona pasować do wystroju naszej kuchni, być uniwersalna i wytrzymała. Na ogół wykonana jest z ceramiki lub mocniejszego typu porcelany. Nadal jest piękna i elegancka, jednak nie jest to jej najbardziej istotna cecha. Na rynku istnieje szeroki wybór zastaw z takimi wymogami i nie są one trudno dostępne.

Zupełnie inne wymogi stawiamy  zastawie przeznaczonej na specjalne okazje, która jest bardziej zdobiona i składa się z większej ilości elementów. Dzieje się tak, ponieważ potrawy podawane gościom powinny posiadać odpowiednią oprawę. Nie chcemy, aby w szczególnych momentach raziła ich oszczerbiona, wysłużona zastawa. W takich chwilach, pragniemy idealnego wyglądu całego stołu, gdzie każdy element ma znaczenie.
Kolejny podział to zastawa obiadowa, oraz zastawa deserowa.

Na tą pierwszą składają się talerze, miski, solniczki, pieprzniczki, półmiski, sosjerki, balonówki, wazy. Przepiękna i ekskluzywna zastawa będzie się cechować jednorodnym stylem, najlepiej aby wszystkie elementy pochodziły od jednego producenta. Na rynku panuje wszechstronny wybór, od zastaw nowoczesnych, poprzez klasyczne, aż po wymyślne wzory. Ostateczna decyzja, jest wyłącznie zależna od naszego osobistego gustu i wyczucia.

Zastawa stołowa premium

Zastawa deserowa

Z kolei zastawa deserowa to bogactwo wzorów, kolorów i kształtów. Ta jest na ogół o wiele bardziej wymyślna, gdyż chwila na kawę i ciasto zapisała się w naszej kulturze jako wyjątkowy czas relaksu, który nie tylko ma cieszyć nasze podniebienie, ale również oko. Na ten rodzaj zastawy składają się filiżanki, talerzyki, imbryki, cukierniczki i mleczniki. I te powinny współgrać ze sobą pod katem stylu i koloru. Poznaj najbardziej cenione i ekskluzywne marki produkujące zastawy stołowe, które na pewno zachwycą cię swoją pomysłowością i stylem.

Marki premium – gdzie warto kupować?

WMF, ASA, Bugatti to marki stawiające na nowoczesny i innowacyjny styl, wszyscy zwolennicy minimalizmu z pewnością zainteresują się kolekcjami tych producentów. Z kolei fani klasyki powinni skierować się ku takich markom jak Leonardo, czy Royal Doulton. Ich ciekawe wzory i kształty, to usposobienie elegancji i prostoty. Produkty z zastawy stołowej wymienionych producentów możesz kupić w sklepie internetowym Fabryk Porcelany Ćmielów i  Chodzież, który oferuje najwyższej jakości wyposażenie premium.

Sprawdzą się w każdej kuchni, na każdą okazję. Wśród producentów porcelany na szczególną uwagę zasługują takie marki jak Wedgwood, czy Royal Albert. Jeżeli zobaczysz ich kolekcję, wtedy zrozumiesz dlaczego wszyscy się nimi zachwycają. Te dwie marki oferują ręcznie, bogato zdobione zastawy, które są dopracowane w każdym detalu. Wykonane z chińskiej porcelany, nadają całej kolekcji szlachetny wygląd, niektóre elementy są nawet wykończone prawdziwym złotem. Oba producenci posiadają bogatą i długą historię działalności, której efektem są doskonałe produkty o niepowtarzalnym i charakterystycznym stylu.