Dlaczego musisz mieć dom w stylu skandynawskim?

Pastelowe barwy, atmosferyczne wnętrze, szacunek dla przestrzeni

Użyj materiałów budowlanych, tekstylnych i nastrojowego oświetlenie aby tworzyć atmosferę ciepła. Myślę, że podłoga jest fundamentem ciepłego miejsca. Materiały takie jak futro i wełna owcza są sobie bliskie. Ale tworzenie ciepło nie jest fizyką jądrową, jest to trudniejsze , gdyż chodzi o to, aby stworzyć poczucie tajemniczości oraz intymności. W każdym miejscu – jeśli jest tam stosunkowo słabe światło, zapal świece i i nakryj się kocem, aby stworzyć magiczne wrażenie przytulności. Oświetlenie jest bardzo istotne dla Skandynawów. Myślę, że są jednymi z największych innowatorów w oświetleniu na świecie. Zawsze mówię, że oświetlenie i dywan są dwiema rzeczami, które ludziom zapewne zabierają najmniej pieniędzy, ale są chyba najważniejszym sposobem na to, aby pokój wyglądał na kompletny. Nawet jeśli masz niesamowite meble, zawsze czegoś brakuje, jeśli dodasz te dwa elementy w swoim pokoju, znacząco podniesiesz jego walory estetyczne oraz wzmocnisz poczucie sympatycznego wnętrza.

Meble to miejsce Twojego relaksu!

Zainwestuj w ponadczasową trzy-osobową sofę. Kanapa jest fundamentalnym meblem. To jest coś, czego używa się wyjątkowo często. Sofa może być magiczna, zapewnia dużo wygody, daje także sposobność zrelaksowania się i zapomnienia na moment o problemach otaczających nas na co dzień. W stylu skandynawskim sofy występują najczęściej w kolorach ziemistych – może to być beż, szary, czerń, brąz.

Dekoracje w stylu skandynawskim - który sklep je posiada?

Trzy-osobowa kanapa pozwala mieć różne typy opcjonalnego siedzenia, jak fotel lub tapczan. Możesz uzyskać dużo więcej z tych pojedynczych mebli niż dotąd myślałeś. W stylu skandynawskim warto zadbać o to, aby mieć białe ściany, podłogi z jasnego drewna i sofę. Wiele osób kojarzy Skandynawski design z fińską firmą o nazwie Marimekko – ale niewielu rozumie znaczenie projektu. Kwiatowe motywy są bardzo tradycyjne w Skandynawii, ponieważ stanowią obietnicę wiosny. Zawsze jest to naturalny element dla wydruków ściennych, które można powiesić np. w salonie czy w kuchni.

Akcesoria skandynawskie, których zapragniesz

Bardzo wysokiej jakości koc jest czymś, co można mieć na dziesięciolecia. Koc w 100% z wełny jest najlepszy, ponieważ wełna nie absorbuje żadnych zapachów, nie chłonie takżę wody. Nawet nie trzeba go prać zbyt często. Warto również zainwestować w oświetlenie otoczenia za pomocą regulatora przyciemniania. Lubimy utrzymywać światła w ryzach – możliwość sterowania oświetlania to w rzeczywistości sterowanie atmosferą, co może być bardzo miłe zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy na dworze szybko robi się ciemno i zimno. Styl skandynawski oferuje wiele, ale niewiele osób w Polsce potrafi sprawnie z niego skorzystać. Do jego największych zalet poza magiczną atmosferą należy włączyć między innymi funkcjonalność, atrakcyjność, pięknie palety barw, spokój oraz znakomity, dobrze przemyślany dizajn.