Dlaczego musisz mieć dom w stylu skandynawskim?

Pastelowe barwy, atmosferyczne wnętrze, szacunek dla przestrzeni

Użyj materiałów budowlanych, tekstylnych i nastrojowego oświetlenie, aby tworzyć atmosferę ciepła. Fundamentem ciepłego miejsca jest podłoga. Materiały takie jak futro i wełna owcza są sobie bliskie. W skandynawskim wnętrzu chodzi o to, aby stworzyć poczucie tajemniczości oraz intymności. W każdym miejscu – jeśli jest tam stosunkowo słabe światło, zapal świece i przygotuj koc, aby stworzyć magiczne wrażenie przytulności. Oświetlenie jest bardzo istotne dla Skandynawów. Są jednymi z największych innowatorów w oświetleniu na świecie. Oświetlenie i dywan są dwiema rzeczami, które ludziom zapewne zabierają najmniej pieniędzy, ale są chyba najważniejszym sposobem na to, aby pokój wyglądał na kompletny. Nawet jeśli masz niesamowite meble, zawsze czegoś brakuje, jeśli dodasz te dwa elementy w swoim pokoju, znacząco podniesiesz jego walory estetyczne oraz wzmocnisz poczucie sympatycznego wnętrza.

Meble to miejsce Twojego relaksu!

Kanapa jest fundamentalnym meblem. To jest coś, czego używa się wyjątkowo często. Sofa może być magiczna, zapewnia dużo wygody, daje także sposobność zrelaksowania się i zapomnienia na moment o problemach otaczających nas na co dzień. Kanapy skandynawskie występują najczęściej w kolorach ziemistych – może to być beż, szary, czerń, brąz.

jasne wnętrze

W stylu skandynawskim warto postawić na białe ściany i podłogi z jasnego drewna. W Skandynawii tradycyjne są kwiatowe motywy, ponieważ stanowią obietnicę wiosny. Zawsze jest to naturalny element dla wydruków ściennych, które można powiesić np. w salonie czy w kuchni.

Akcesoria skandynawskie, których zapragniesz

Bardzo wysokiej jakości koc jest czymś, co można mieć na wiele lat. Koc w 100% z wełny jest najlepszy, ponieważ wełna nie absorbuje żadnych zapachów, nie chłonie także wody. Nawet nie trzeba prać go zbyt często. Warto również zainwestować w oświetlenie otoczenia, które można dostosowywać za pomocą regulatora przyciemniania. Lubimy utrzymywać światła w ryzach – możliwość sterowania oświetlania to w rzeczywistości sterowanie atmosferą, co może być bardzo miłe zwłaszcza jesienią oraz zimą, kiedy na dworze szybko robi się ciemno i zimno. W skandynawskim wnętrzu sprawdzi się oświetlenie z litego drewna. Styl skandynawski oferuje wiele, ale niewiele osób w Polsce potrafi sprawnie z niego skorzystać. Do jego największych zalet poza magiczną atmosferą należy włączyć między innymi funkcjonalność, atrakcyjność, piękną paletę barw, spokój oraz znakomity, dobrze przemyślany dizajn.