Czy warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Kuchnia to jedno z najbardziej ekscytujących, a za razem trudnych do zaprojektowania pomieszczeń w domu. W przeszłości kładziono znacznie mniejszy nacisk na jej odpowiedni rozmiar, przez co wyposażenie starej kuchni jest dziś nie lada wyzwaniem. Rozwiązaniem problemu stają się coraz bardziej popularne meble na wymiar. Te, poza oczywistą zaletą jaką jest dopasowanie do istniejącego wnętrza, potrafią zaskakiwać formą i wzornictwem, stanowiąc doskonały dodatek do każdego mieszkania.

Czy warto poświęcić odrobinę czasu na poszukiwanie zakładu wykonującego meble na wymiar, czy lepiej pozostać przy ogólnodostępnych gotowcach z salonów meblowych? Podpowiadamy: pierwsza opcja zawsze wygrywa. Dlaczego?

Ekskluzywna kuchnia na wymiar – precyzyjne wykorzystanie przestrzeni

Jak wspominaliśmy na początku, wiele mieszkań w tak zwanym „starym budownictwie” okazuje się być dziś skrajnie nieustawnymi. Niewielkie kuchnie, przedziwne ścianki działowe i maleńkie okienka potrafią zrujnować każdą przestrzeń i utrudnić postawienie w niej jakiegokolwiek mebla. A przecież kuchnia potrzebuje blatów, lodówki, kuchenki, piekarnika, zlewu i kilku niezbędnych szafek. Z pomocą przychodzą meble kuchenne na wymiar, które dostosowuje się do posiadanej przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez meble bez konieczności poświęcania drogocennej przestrzeni do przechowywania niezbędnych naczyń i produktów spożywczych. Korzystając z usług firm meblarskich zajmujących się projektowaniem „na wymiar” przekonasz się, że nawet najmniejsze pomieszczenie może spełniać swoją funkcję tak dobrze, jak jego większe odpowiedniki. Oczywiście, meble na wymiar to nie tylko opcja dla kuchni.

ekskluzywna kuchnia na wymiar

Dębowe meble kuchenne charakteryzują się solidnością i niepowtarzalnym wyglądem.

Meble na wymiar – zagospodaruj przestrzeń na własne potrzeby

Sprzedawane hurtowo meble mają jedną zasadniczą wadę – ich rozmiary są standaryzowane, przez co ciężko jest dopasować je do pomieszczenia. A przecież każdy dom jest inny! Dlatego też tak ważnym jest stawianie rozsądku i własnych potrzeb ponad wygodę i rozwiązania najłatwiejsze. Wbrew pozorom zakup mebli na wymiar nie jest skomplikowany. Specjalista z firmy, z której usług korzystasz, poda Ci dokładne wskazówki co do tego jak mierzyć przestrzeń pod meble, a w wielu przypadkach przyjdzie i zrobi to za Ciebie. Następnie przedstawi Ci katalog dostępnych mebli i pokaże, które będą wyglądały najlepiej przy wymiarach możliwych w Twoim domu. Ostatnim etapem będzie tylko czekanie na zmontowanie i przywiezienie mebli do Ciebie. To bajecznie proste!

Meble na wymiar – wady i zalety

Wiele osób, słysząc o meblach na wymiar ma w głowie wysokie koszty i długi czas oczekiwania na realizację zamówienia. To prawda, wadom tym nie sposób zaprzeczyć. Są jednak i plusy, dzięki którym kupowanie mebli na wymiar staje się znacznie bardziej atrakcyjną opcją. Przede wszystkim warto więc nadmienić, iż meble na wymiar zdejmują z projektującego wnętrze wszelkie ograniczenia. To on decyduje o tym gdzie znajdzie się szafa i jaką przestrzeń zajmie. To do niego należy wybór rozmiaru łóżka, komody czy szafek kuchennych. W ten sposób każdy fragment przestrzeni zostanie wykorzystany tak, by pomieszczenie nie stało się graciarnią, a dobrze wyglądającym przytulnym pokojem – częścią większej całości, jaką stanowi Twój dom. Meble na wymiar to również najlepszy sposób na wyrażenie własnego indywidualizmu – żadna z koleżanek nie będzie miała w domu takich samych mebli jak Ty. Jeśli do tej pory nie udało Ci się zdecydować, czy zamawianie mebli na wymiar jest opłacalne, wspomniane zalety powinny Cię przekonać. We własnym domu musisz czuć się dobrze. Meble na wymiar są na to najlepszym przepisem.