Czy mieszkanie z balkonem to tylko plusy?

Wybierając mieszkanie, które planujemy kupić zwracamy uwagę na różne szczegóły. Interesuje nas przede wszystkim dogodna lokalizacja i metraż. Chcemy by nasze nowe mieszkanie było usytuowane w dobrym miejscu, tak, aby wszędzie było blisko. Metraż też jest ważny, musi być dopasowany do wielkości naszej rodziny. Kolejnym kryterium jest też cena, bardzo ważna sprawa.

Dla wielu z nam istotny jest również balkon. Chcemy mieć dostęp do świeżego powietrza bez wychodzenia z domu. Po kilku latach użytkowania wymarzonego mieszkania należy mu się szczegółowe czyszczenie.

Wysprzątany balkon

Balkon, na którym nam tak zależało wymaga częstszego gruntownego sprzątania. Cały czas jest wystawiony na działanie warunków atmosferycznych. Sprawia to, że częściej ulega zabrudzeniu. Profesjonalna firma zadba o nasz balkon. Co jakiś czas konieczna jest jego dezynfekcja przeznaczonymi do tego celu preparatami chemicznymi. Zanim jednak przejdziemy do dezynfekcji konieczne jest odkażenie powierzchni gorącą parą. Wyszkoleni zawodowcy przeprowadzą tą pracę szybko i sprawnie. Cena usług ustalana jest indywidualnie z każdym klientem.

Problemy z gołębiami

Najczęstszym powodem zabrudzenia balkonu jest działalność gołębi i innych ptaków. Nawet posiadanie stosownych zabezpieczeń przeciw dostawaniu się gołębi na balkon nie zapewnia całkowitej ochrony. Warto też pamiętać, że ptasie odchody mogą być przyczyną wielu chorób. By uniknąć zagrożenia najlepiej zwrócić się do firmy sprzątającej. Jej kompleksowe usługi doprowadzą nasz balkon do pełnej czystości.

Czyszczenie i dezynfekcja balkonu odbywają się w kilku etapach. Pierwszym z nich jest mechaniczne usuwanie odchodów. Przeprowadzane jest z ogromną dokładnością, wszystkie zanieczyszczenia muszą zniknąć. Następnie przychodzi kolej na odkażanie powierzchni metodą termiczno-parową. Jest świetny sposób usuwania bakterii i grzybów. Jej zastosowanie uzależnione jest od stopnia zanieczyszczenia balkonu.

czyszczenie balkonówPo użyciu pary następuje kolejne mycie przygotowujące do właściwej dezynfekcji. Wykorzystuje się do tego specjalne środki czystości. Przygotowany w ten sposób balkon poddawany jest dezynfekcji odpowiednimi preparatami. Dobór środków różni się w zależności od wybranej firmy. Nie zmienia to jednak faktu, że preparaty są bezpieczne dla zdrowia.

Sprawa rozwiązana

Balkon może dać nam wiele radości, jednakże musimy o niego dbać. Czy podoba nam się czy nie gołębie oraz inne ptactwo będzie odwiedzać nasz balkon. Pozostawi po sobie masę odchodów i innych zabrudzeń. Koniecznie musi to zostać usunięte gdyż może być przyczyną groźnych chorób. Jeżeli mamy dzieci to mamy do czynienia z priorytetową sprawą.

Rozwiązaniem dla nas będzie interwencja profesjonalnej firmy. Doprowadzi ona nasz balkon do pełnej czystości. Zniknie nagromadzony bez naszej winy brud. Będziemy też mieli okazję dowiedzieć się jak chronić balkon przed ptakami, warto dbać o regularne czyszczenie balkonów, aby pozbyć się wszystkich mikrobów.