Czy dywany nadal są w modzie?

Dywan bez tajemnic

Zastanawiając się nad wystrojem domu czy mieszkania często analizujemy dziesiątki rozwiązań podsuwanych przez producentów elementów wystroju. Coraz częstszym tematem pojawiającym się w rozmowach o designie i wystroju wnętrz są dywany. Lekko zapomniane i zakurzone stanowią jednak bardzo fajny dodatek do wielu wnętrz. Ich uniwersalność sprawia, że sprawdzają się nie tylko w sypialni ale także w pokoju dziennym czy dziecięcym. Wszystko zależy od tego jaka będzie nasza koncepcja i czego oczekujemy po wnętrzu.

Każdy kto miał kiedyś dywan zdaje sobie sprawę także z tego jak lubi się on brudzić. Dlatego też ważne jest dokładne jego pranie i czyszczenie co jakiś czas. Bez tego na naszych dywanach osadzi się wiele kurzu który działa ujemnie na nasze zdrowie. Zresztą dywany tak czy inaczej nie są polecane dla ludzi mających alergie bądź astmę. Nie bez powodu tacy ludzie powinni mieć w swoich mieszkaniach jak najmniej przedmiotów, które potrafią gromadzić roztocza i kurz.

dywan2

Piękna faktura dywanu zachęca do jego kupna.

Jednak ładne dywany potrafią zdecydowanie wpłynąć na odbiór pokoju czy mieszkania. Przytulne materiały z jakich zostały wykonane zachęcają do przebywania właśnie w tym konkretnym miejscu a ciekawe wzornictwo potrafi bardzo dobrze wyeksponować piękno wnętrza. Generalnie umiejętnie dobrany dywan potrafi zdziałać we wnętrzu cuda i zupełnie odmienić charakter pokoju. Z tego powodu polecamy dywany, które będą nie tylko funkcjonalnym dodatkiem ale może i przede wszystkim designerskim „smaczkiem”, który sprawi, że w naszym wnętrzu zagości oryginalność.