Co przygotować na spotkanie z grafikiem wykonującym wizualizacje wnętrz?

Wizualizacja architektoniczna to ciekawy pomysł dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z budową domu. Zwykły projekt wykonany przez architekta jest raczej zrozumiały jedynie dla osób, które będą nadzorowały budowę i stawiały wszystkie ściany. Wiele prywatnych osób nie potrafi ich przeczytać, a następnie wyobrazić sobie wyglądu poszczególnych pomieszczeń. Pomocna może się okazać wizualizacja komputerowa.
Współcześnie wizualizacje architektoniczne są coraz bardziej popularne. Jeszcze jakiś czas temu na ich wykonanie decydowali się inwestorzy, pragnąc przyciągnąć nowych klientów do sprzedaży nieruchomości. Dzięki wizualizacji zyskiwali pewność, że nowe mieszkanie znajdzie swoich nabywców. Aktualnie zlecenie projektu w technice 3D wychodzi także od osób prywatnych, którzy pragną zobaczyć jak w rzeczywistości będzie wyglądał ich nowy dom. Dzięki temu łatwiej im będzie zaprojektować poszczególne pomieszczenia – nie tylko ze względu na inspirację i pomysły, które zaproponuje projektant, ale również pozwoli na lepsze wyobrażenie przestrzeni.
Grafik, który wykonuje wizualizację wnętrz, przy pomocy odpowiednich dokumentów, jest w stanie dokładnie odwzorować projekt nowego budynku. Jednocześnie może zaprojektować ułożenie poszczególnych pomieszczeń i zainspirować właściciela do jego urządzenia. Dlatego na pierwszą wizytę u grafika warto mieć ze sobą nie tylko komplet dokumentów, ale również własne pomysły.

Wizualizacja wnętrz – czym jest i dlaczego jest niezbędna?

wizualizacja wnętrz

Wizualizacja wnętrz to nic innego jak projekt, który jest wykonany w wersji trójwymiarowej, z zachowaniem oryginalnego planu budowy oraz innych istotnych elementów – np. odpowiedniego światła. Najczęściej wykonuje się go po to, aby zainteresować klienta kupnem nieruchomości, która jeszcze nie powstała, ale coraz częściej wizualizacja służy także osobom prywatnym. Nowoczesne technologie pozwalają na zachowanie dokładności jeden do jednego, dzięki czemu klient zyskuje realny projekt swojego domu.
Projektant nierzadko skupia się także na elementach wystroju wnętrza, przez co zdecydowanie łatwiej jest zaprojektować poszczególne pomieszczenia bądź czerpać garść inspiracji do urządzenia. Dodatkowo każdy wie jakich rozmiarów będzie miał konkretny pokój i co będzie można w nim zmieścić.

Pierwsze spotkanie z projektantem – co warto wziąć ze sobą?

Na spotkanie z osobą, która wykona wizualizację wnętrza nie można przyjść z pustymi rękami. Konieczne będzie zabranie wszystkich niezbędnych dokumentów, które ułatwią pracę projektantowi tak, aby jak najlepiej wykonał usługę. Najbardziej będą potrzebne materiały budowlane, przygotowane przez osobę, która zaprojektowała dom w wersji papierowej.

Projekt budowy – podstawa wykonania wizualizacji

wizualizacja wnętrzUdana wizualizacja nie powstanie bez projektu budowy. To na niej będzie bazował projektant – obraz w 3D musi być zgodny z tym, co zaprojektował architekt. Zwłaszcza, że to na podstawie tamtego dokumentu postawią dom, ale również będzie on podstawą do odebrania budowy. Dlatego najlepiej mieć projekt nowego domu przy sobie podczas pierwszej wizyty w biurze architektonicznym. Projekt budowy otrzymujemy od architekta, który prawdopodobnie będzie odpowiedzialny również za prawidłowe postawienie budynku.
Warto również pamiętać, że na projekcie budowy znajdują wszelkie wyliczenia, które ułatwią grafikowi stworzenie wizualizacji. Dzięki temu każde pomieszczenie będzie dokładnie takich wymiarów, jak stawiany dom. Projektowanie takich wnętrz będzie sama przyjemnością.

Dokumentacja budowlana – czy jest potrzebna?

Do grafika, który będzie wykonywał wizualizację warto także zabrać ze sobą całą dokumentację budowlaną. Możliwe, że dzięki temu znajdzie ciekawe pomysły na stworzenie projektu, dzięki czemu z pewnością klient będzie miło zaskoczony.

Własne pomysły – czy będą brane pod uwagę?

Wiele osób zapomina, że grafik, który przygotuje wizualizację architektoniczną zawsze bierze pod uwagę pomysły klienta. Stanowią one fundament powstania udanego projektu i w żadnym wypadku sugestie nie są pomijane.
Pomysły klienta będą pomocne w stworzeniu spersonalizowanej wizualizacji, dzięki czemu projekt będzie spełniał wszelkie oczekiwania. W przypadku wątpliwości grafik będzie wiedział, co interesuje klienta, przez co będzie mógł zaproponować interesujące rozwiązania. Projekt będzie wyjątkowy i dopasowany zarówno do potrzeb, jak i marzeń.
Spotkanie z grafikiem, który wykona dla nas wizualizacje przebiegnie płynnie w momencie, kiedy przyjdziemy do niego już przygotowani. Przyspieszy to również proces tworzenia wizualizacji, dzięki czemu gotowy projekt otrzymamy w bardzo krótkim czasie.