Bramy garażowe – jakie rozwiązanie wybrać?

Wybór bramy garażowej nie należy do łatwych i szybkich decyzji. Wszystko dlatego, że ich oferta jest naprawdę szeroka i klientom czasem ciężko zdecydować się na konkretny model. Rozwiązań jest wiele i czasem trudno stwierdzić, który model będzie najlepszy.

bramy garażowe wrocław

Przed zakupem klient powinien dokładnie wiedzieć, jaki ma typ podjazdu oraz jaka jest jego wielkość – od tego w dużej mierze uzależniony jest wybór bramy garażowej. Typów bram jest naprawdę wiele – w zależności od modelu, produkty posiadają różne mechanizmy i inaczej działają. Jedne bramy garażowe będą miały otwierane drzwi na boki, inne będą wysuwane do przodu lub zwijane. Warto też rozważyć produkt, który posiada wbudowany mechanizm elektryczny – taki napęd niezwykle ułatwi codzienne korzystanie z garażu. Bardzo ważne jest rozpoznanie oferty na rynku i wgłębienie się w tematykę rodzajów bram garażowych. Jakie zatem bramy garażowe są najbardziej popularne oraz jakie mają zalety i wady?

Przegląd bram garażowych – jakie dostępne są na rynku?

Do najstarszego rodzaju drzwi garażowych należą bramy rozwierne. Jest to rodzaj bram, która otwierana jest na boki, co w dzisiejszych czasach wydaje się dość anachronicznym rozwiązaniem. Producenci coraz rzadziej posiadają w swojej ofercie tego typu produkty i nic w tym dziwnego. Brama rozwierna stała się już mocno przestarzała, a na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych rozwiązań, które klienci bez wątpienia bardziej preferują. Bramy rozwierne były dość trudne w użytkowaniu – jej otwarcie wymaga sporej powierzchni i zazwyczaj nie możliwe jest zainstalowanie systemu elektrycznego. 

bramy garażowe szczecin

Bramy segmentowe to najlepszy i najpopularniejszy wybór. Szeroką ofertę bram garażowych Wrocław można znaleźć w firmie Pointa.

Innym modelem i zarazem najbardziej klasycznym jest brama uchylna, zwana inaczej płytkową. Jest to jeden z najpopularniejszych typów bramy, który cieszy się dużym powodzeniem i klienci często decydują się na ten model. Otwarcie bramy uchylnej bywa jednak czasami uciążliwe – zwłaszcza jeśli podjazd jest niedużej powierzchni. Dolna część bramy wysuwa się na zewnątrz garażu, przez co do otworzenia bramy płytkowej potrzebne jest sporo miejsca. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować, czy zakup ten jest najlepszym wyborem. 

Trzecim typem są bramy garażowe rolowane, które często nazywane są również żaluzjowymi. Rozwiązanie to zajmuje mało miejsce, przez co polecane jest przy każdym typie podjazdu. Bramy rolowane opierają się na podobnym schemacie pracy, jak roleta okienna – są dzięki temu funkcjonalne i nadają się wszędzie. Bramy garażowe rolowane są wygodne w użytkowaniu i najczęściej sprzedawane są w komplecie z napędem elektrycznym. Niestety nie wszyscy producenci posiadają w swojej ofercie ten rodzaj, ale mimo to jest naprawdę powszechny i często można takie bramy garażowe spotkać. 

Ostatnim rodzajem, który ostatnimi czasy stał się bardzo popularny i aktualnie jest najczęściej kupowany, to bramy segmentowe – często można spotkać je również pod nazwą bram sekcyjnych. Typ ten ma naprawdę wiele zalet – jest niezwykle funkcjonalny i praktyczny. Czym są bramy segmentowe i dlaczego uważane są za najlepszy wybór?

Bramy segmentowe – najlepszy i najpopularniejszy wybór

Bramy garażowe segmentowe przeznaczone są nie tylko do zamykania otworów domów jednorodzinnych, ale także bardzo często stosowane są w obiektach budowlanych, halach przemysłowych i różnego rodzaju budynkach użyteczności publicznej. Rodzaj ten chroni przed czynnikami atmosferycznymi, niezwykle poprawia izolację termiczną budynku, a ponadto ogranicza dostęp dla nieproszonych gości. Bramy segmentowe zbudowane są z pionowych i poziomych prowadnic, a skrzydła wykonane są z paneli stalowych, które zazwyczaj wypełnione zostają pianką poliuretanową. Konstrukcja jest niezwykle mocna, gdyż wykonana jest z elementów ocynkowanych. Bramy sekcyjne nie zajmują przestrzeni przed garażem i świetnie sprawdzają się przy krótkich podjazdach. Rodzaj ten jest bardzo szczelny, przez co też niezwykle funkcjonalny. Bramy segmentowe standardowo wyposażone są w zestaw montażowy, który umożliwia zainstalowanie elektrycznego napędu. Typ ten jest zatem wspaniałym rozwiązaniem dla każdego i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.