Atrakcyjna dekoracja okien

Okna stanowią niebywale istotny element każdego wnętrza. Dzięki nim w pomieszczeniu jest jasno i to okna zapewniają nam dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Warto zatem zadbać o odpowiednią dekorację tego elementu, tak by nie pełniły one tylko funkcji użytkowej, ale również dekoracyjną.

Firany

Jedną z bardziej rozpowszechnionych form dekoracji okiennej są firany. Obecnie ze względu na szeroki wybór rozmaitych materiałów w wielu kolorach i o rozmaitych fakturach, możemy zaobserwować ich wyraźny renesans. Coraz chętniej sięgamy po firany, bo przestają nam się one kojarzyć z mieszkaniem rodem z PRL-u, a zaczynamy dostrzegać ogrom zalet jaki ze sobą niosą.

Firany zasłaniają okna przed wścibskim okiem osób znajdujących się na zewnątrz budynku, uniemożliwiają podglądanie tego co dzieje się wewnątrz pomieszczenia. Warto mieć świadomość, że spełniają swoją funkcję tylko w dzień – w nocy, gdy zapalimy światło, wszystko co dzieje się w pomieszczeniu jest widoczne z zewnątrz. Zatem jeżeli zależy nam na prywatności warto dodatkowo skorzystać z zasłon lub rolet.

Rolety

Obecnie na rynku znajdziemy ogromny wybór rozmaitych rolet. Producenci oferują nam standardowe rolety naokienne, które rozwijane zasłaniają powierzchnię szyby. Ponadto możemy wybrać ciekawe rolety z naturalnych materiałów: bambusa, trawy. Ten rodzaj rolet, nazywamy rzymskim doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Rolety biurowe, czyli tzw. żaluzje pionowe, najchętniej są stosowane przez rozmaite instytucje publiczne.

rolety BydgoszczJak widać wybór jaki oferują nam sklepy jest ogromny. W sklepie Pamir można przekonać się jak wiele możliwości mamy do wyboru i ile decyzji do podjęcia przy zakupie rolet wewnętrznych. Należy zapoznać się z produktami, a także możliwymi fakturami i kolorami, a potem złożyć zamówienie na najbardziej odpowiadający nam produkt. Ilość takich rolet jest przebogata i stanowi wyjątkową możliwość dekoracji okien, tak by spełniały one wszystkie potrzeby użytkownika. Z uwagi na bogatą paletę materiałów, kolorów i wzorów rolety doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Zapewniają świetną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia i w elegancki sposób mogą zaakcentować okno.

Nie ma przeciwwskazań by zamontować rolety na oknie, na którym już mamy firany.

Zasłony

Zasłony są ciemniejszą i mniej przepuszczającą światło wersją firan. Można je spokojnie zamontować na drugim rzędzie karnisza, jako dodatkową ochronę wieczorną lub w lecie, przez nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Zależnie od naszych potrzeb możemy wybrać długość i szerokość zasłony, a także jej kolor i wzór. Dzięki czemu mamy pewność, że taka zasłona będzie pasowała do charakteru pomieszczenia, w którym zawiśnie. Nie ma obawy, że nie znajdziemy takiego materiału, który nam się spodoba. A jeśli jednak tak będzie, a zależy nam nam zasłonięciu okien – możemy zawsze wybrać rolety, które dzięki nowoczesnemu wyglądowi sprawdzą się doskonale w większości pomieszczeń i mieszkań.